Denizlispor kendine güveniyor

Spor Mabat 1’inci Lig’in 3’üncü haftasında 27 Ağustos Cumartesi haset deplasmanda Manisa Ayak Topu Kulübü ile karşılaşacak Altaş Denizlispor, bu maçın hazırlıklarını ustalık yönetmen Mesut Bakkal nezaretinde Haluk Ulusoy Tesisleri’nde sürdürüyor.

Geçen hafta kişi evinde oynadığı Çaykur Rizespor maçında sahadan tıpkı puanla ayrılan yeşil-siyahlılar, Manisa deplasmanından dahi benek evet üstelik puanlarla dönmenin hesaplarını yapıyor. Kem oyuncuların fazlalığına rağmen hem Eyüpspor hem bile Çaykur Rizespor maçlarında bol mücadele ettiklerini rapor fail Mutlu Bakkal, “Ligin daha başındayız. Takımların oyun düzeni yavaş yavaş oturuyor. Bizim galiba benzeri baziçe anlayışımız var. Rakip ki olursa olsun baziçe şablonumuzu bozmadan uğraş etmeye çalışıyoruz. Ömer Şişmanoğlu, Djedje, Erdal Akdari, Özer Özdemir kabil heybetli oyuncularımızı sakatlıkları nedeniyle serencam maçta oynatamamamıza rağmen, sahada düz kayran oyuncularımız oyun anlayışımıza sınırlanmış aynı şekilde ellerinden geleni yaptılar” dedi.

Takımın durumundan memnun olduğunu vurgulayan Bakkal, “Karşılaşma kazanılır, kaybedilir. Kocaman olan, antrenmanlarda yaptıklarımızın sahaya yansıması ve oyun disiplininden banko taviz verilmemesi. Bunu başardığımız antlaşma serencam üstelik gelecektir. Ben ortaya koyduğumuz savaş ve oynama arzusundan memnunum. Eksiklerimizi giderdikçe ve hastalıklı oyuncularımız iyileşerek takıma katıldıkça henüz ongun olacağız. Çıdam ve ant arz bereketli silahımız olmalı” dedi.

Manisa FK maçında bile ayrımsız gönül ve heves ile tıpkı savaşım ruhunu sahaya yansıtmaya bitmeme edeceklerini rapor Sevinçli Bakkal, “Kusurlu aktör olması benim için mazeret değil. Şayet sahada on ayrımsız kişiyle düz alıyorsak, isimlerin değil verilmesi müstelzim mücadelenin önemi var. Oyuncularımıza bunları birlikte anlatıyorum. Bu takımın soyunma odasına girip, bu formayı giysi duruma gelen herhangi bir aktör, sahada bu takımı başarıya götürecek ekibin tıpkı parçası da olmuştur. Son tabii koca amma bizi sonuca götürecek doğruları ayırmak henüz üstelik koca” yorumunu yaptı.

– Denizli

Share: