Denizlili 2 sporcu Triatlon’da Türkiye’yi kumar edecek

B Triatlon Bitiş Yarışları’nda Denizlili sporcular farkını gösterdi. Final Yarışlarında aldıkları derecelerle kürsüde kayran bularak gururlandıran Burak Çağdaş ve Hatice Öpücük Ertekin’e gelen milli nida ile Romanya ve Hırvatistan’da düzenlenecek Triatlon yarışlarında Türkiye’yi desise edecekler.

Geçtiğimiz hafta sonu Isparta’nın Eğirdir ilçesinde Ağızcıl-B Triatlon Türkiye Kupası Bitiş Yarışları düzenlendi. Eğirdir Belediyesince Liman bölgesinde gerçekleştirilen yarışlara 450’si sportmen olmak üzere 500 birey katıldı. Bu sene 19. Sefer planlı yarışlarda Denizlili sporcular çok bol savaş ederek madalya kürsüsünde saha aldı. Burak Gündeş Tendürüst Rical Türkiye ikincisi kendisine gümüş madalyanın sahibi olurken Hatice Öpücük Ertekin Kader Kadınlar kategorisinde 3. yerine tunç madalyaya uzandı. Denizli’yi temsil fail diğer sporculardan Barış Türkcan Genç Rical 11., Damla Temiz Demirtaş Dinç Kadınlarda B.2., Selin Erdoğdu M3 Kızlar B 2. ve Arda Küçümseme Yıldız Rical 5. oldu.

Burak ve Hatice Avrupa yolcusu

Oral- B Triatlon Türkiye Kupası Final Yarışlarında aldıkları derecelerle kürsüde düz bularak gururlandıran Burak Çağdaş ve Hatice Buse Ertekin’e gelen milli çağırma ile sporcular adeta tekme bahtiyarlık yaşadı. Gösterdikleri başarılı performanslarla milli formayı giyme şansını kazanan sporcular 24-29 Ağustos tarihlerinde Romanya İzvorani şehrinde düzenlenecek olan 2022 Avrupa Triatlon Gençler Kupası ve 10-11 Ilkgüz tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenecek Balkan Triatlon Şampiyonasında Türkiye’yi oyun edecekler.

“Triatlon’da lokomotif ayrımsız şehir oluşmak üzere çalışıyoruz”

Denizlili sporcuları Triatlon Yarışları Türkiye finallerinde aldıkları muvaffakiyetli sonuçlar ve alınan milli davetlerden dolayı kutlama fail Denizli Toyluk ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Triatlon’un 3 branşında arkası sıra yapıldığı, sporcunun erişebildiği gücü zorlayan ve çokça büyük ceht gerektiren bire bir spordur. Denizli’dahi yüzme, velespit ve atletizm altyapısının geliştirilmesinin Triatlon branşındaki gelişmeyi üstelik birlikte getireceğinin altını resmetmek isterim. Hedefimiz Denzili’yi Triatlon branşının Türkiye’deki lokomotif şehir beğenmek için çalışıyoruz. Triatlon branşının tanıtılması ve hakeza şişman organizasyonlar ile taçlandırılmasında şişman behre sahibi olan Denizlili Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Küçümseme Yalçınkaya ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi. – DENİZLİ

Share: