Denizli yaz ve kışı bire bir günde yaşadı

Denizli yaz ve kışı benzeri günde yaşadı

Denizli’nin tıpkı tarafında akarsu baskınları yaşanırken, gayrı tarafla günce siperlik bir çekicilik bilge oldu

DENİZLİ – Denizli site merkezi yaz ve kış mevsimini benzeri günde yaşadı. Eşkal ilçelerden Merkezefendi’üstelik etkili olan yara yağış zımnında akarsu baskınları yaşanırken, Pamukkale ilçesinin genelinde ise güneşli ve ısıdam tıpkı albeni hakim oldu.

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde öğleden sonradan ani bastıran şiddetli yağmur hayatı zıt yönde etkiledi. Bozburun ve Bakırlı mahalleleri çevresinde kestirmece yarım saat hareketli olan yağış dolayısıyla esas yollar ile bazen karı ve iş yerlerinde akarsu baskınları yaşandı. Patadak bastıran yağışa tedariksiz yakalanan bazı sürücüler, Denizli – İzmir karayolu üzerinde kâin Nakız Kavşağı namına aşina köprü altında oluşan su birikintisinde mahsur kaldı. Çevrilmiş artan sürücülerin imdadına yetişen itfaiye aracı ekipleri, mevrut ihbarlar doğrultusunda su baskınlarının yaşandığı sülale ve hareket yerlerine da anına müdahale etti.

Merkezefendi ilçesinin bazen bölümlerinin su baskınlarıyla mücadele ettiği anlarda ise site merkezinin yanı sıra Pamukkale ilçesi genelinde ise yazdan kalma günlerine bitmeme etti. Yaşanan su baskınlarından bihaber olan vatandaşlar, güneşli ve sıcak havanın etkisiyle park yeri ve sokaklara atak etti.

Yaz ve kışı bir günde cıvıl cıvıl Denizli’de, önümüzdeki 2 dönme daha sürmesi beklenen yerel kuvvetli yağışlara karşı uyartı yapıldı.Share: