Denizli itfaiyesi anahtar filosunu güçlendirmeye devam ediyor

Denizli’nin 19 ilçesindeki 42 istasyonda 365 devir 24 saat öğün tutan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, açar filosuna serencam uygulayım bilimi 5 arazöz henüz ekledi. Nüfusa göre Türkiye’nin sunma ateş parçası itfaiyesi olduklarını vurgulayan Başbuğ Zolan, bu sene toplamda 10 itfaiye aracını bünyelerine kattıklarını, Kasım’üstelik 1 kurgu henüz alacaklarını söyledi.

Denizli’nin 19 ilçesi 616 mahallesini kapsayan 42 ayrı istasyonda 500 dolayında personeli ile vatandaşların duygusal ve malını korumak amacıyla 365 dönem 24 saat el markajcı Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı komütatör filosunu genişletmeye bitmeme ediyor. Geçtiğimiz mart ayında 3 bin litre akarsu kapasiteli 4 nüsha merdivenli itfaiye ile su altı kontrol ve istirdat aracını bünyesine katan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, serencam nüsha 5 itfaiye arazözünü elan filosuna ekledi. Bu çerçevede, yıpranmamış alınan 7 bin 200 litre su ve 300 litre yangın sönüm köpüğü malzemesi ile donanımlı, arka yapısı ise ağız ağıza evcil olan 3 personel kapasiteli toplanmış 5 nüsha itfaiye arazözünün tanıtımı yapıldı. 15 Orak Ayı Delikliçınar Şüheda Meydanı’ndaki lansman programına Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, Genel Yazman Yardımcısı Serhat Akbulut ile Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Amaç Çivi ve itfaiye aracı personeli katıldı.

365 dönme 24 saat nöbette

Burada benzeri müddet araçları inceleyerek bilgi alan Başbuğ Zolan, yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesindeki herhangi bir birimin olduğu gibi itfaiye aracı teşkilatının de güçlenerek yoluna bitmeme ettiğini söyledi. Başbuğ Zolan, “Zaman teşkilatımız 500’ün üstünde çalışanı, 40’ın üzerinde istasyon ve birçok araç ve ekipmanı ile alay, tatil demeden 365 çevrim, 24 saat nöbette. Afette, yangında, trafik kazalarında vatandaşlarımızın imdadına derman gelmek için bekliyorlar. İtfaiyemiz vasıta, materyal ve eğitimleri ile çok arka seviyeye geldi” dedi. Seçme nev olaya engelleme etme hikmet ve becerisi ile çağdaş komütatör ve ekipmanlara cemaat olduklarının altını çizen Başbuğ Zolan, bu yıl başlarında 4 merdivenli itfaiye aracı ile su şeş arama ve halaskâr aldıklarını, bugün ise 5 itfaiye aracı arazözünü daha bünyelerine kattıklarını, son teşrin ayında ise 42 metrelik merdivenli aynı aracın de çevirgeç filosuna ekleneceğini anlattı.

Türkiye’nin genişlik canlı itfaiyesi

Geçen yaz icap Denizli’de gerekse belde illerde meydana gelen başta orman yangınları girmek üzere haddinden fazla hayat dolu uğraş verdiklerini kaydeden Başbuğ Zolan, “Allah’ım kadın etmesin, ilçe bela vermesin. Çok şükür Denizli Büyükşehir Şehremaneti İtfaiyesi herhangi bir devir amade ve vekil durumdadır. Nüfusa kıyasla Türkiye’nin genişlik zinde itfaiyesidir. Bu araçlarımız gücümüze kilolu katacaktır. Hayırlı ve hayır olmasını istek ediyorum” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: