DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Aplikasyon Sınavı 1 Ekim’de

DENEYAP mektepli güzel sınavı süreci 4. safha kapsamında yapılacak aplikasyon sınavıyla bitmeme ediyor.

Türkiye Teknoloji Takımı’ndan yapılan açıklamaya bakarak, evvel aşamayı başarıyla sabık adaylar için ikinci aşama olan DENEYAP Aplikasyon Sınavı, 42 ilde senkronik kendisine 1 Ekim 2022’da gerçekleştirilecek.

İstanbul dahil tüm illerde 58 ayrı merkezde gerçekleştirilecek sınava 14 bin 988’si ortaokul, 6 bin 785’i lise oluşmak amacıyla toplamda 21 bin 773 namzet girecek. Sınav sonuçlarına göre, 21 bin 773 adaydan 8 bin 223 mektepli DENEYAP Uygulayım Bilimi Atölyeleri’nde eğitim almaya adalet kazanacak.

DENEYAP Atölyeleri’nin mektepli güzel sınav sürecinde bir numara aşamayı tamamlayarak ikinci hamle sınavına doğruluk kazanan adaylar, bu sınavda kendilerine sunulan tema doğrultusunda verilen gereç kiti ile ibdai fikirlerini ortaya çıkaran, ustalık bilgilerini kullanabilecekleri proje tasarımı yapacak.

Bu yılki teması “Kasaba Dostu Şilep” olarak belirlenen uygulama sınavında adaylar, kendilerine verilen sürede tasarlayacakları geminin belirlenen hedefe abra taşımasını sağlayacak. 2 saatlik süre böylecene tamamlanan projeler, mukannen kriterler doğrultusunda değerlendirilmek üzere jüri üyelerine sunulacak.

Öğrencilerin projeleri; jüri üyeleri aracılığıyla antrparantez kendini anlatım edebilme, ibdai tefekkür, yenilik katabilme, konu ile ilgili vukuf sahibi olma kabilinden çeşitli beceriler yönünden de değerlendirilecek. Lise seviyesindeki mektepli adaylarının sınavı 08.00-13.00, ortaokul seviyesindeki adayların ise 13.30-18.00 saatleri beyninde gerçekleştirilecek.

Tam Türkiye’de 20 bin mektepli eş zamanlı terbiye alacak

Geleceğin Teknoloji Yıldızları’nı yetiştiren DENEYAP Uygulayım Bilimi Atölyeleri 1. faz kapsamında 12 ilde, 2. safha kapsamında 18 ilde, 3. safha kapsamında 27 ilde, 4. safha kapsamında 24 ilde tevessül etmek için toplamda 81 ilde 100 DENEYAP Uygulayım Bilimi Atölyesi kurulması hedefini tamamlayarak yüce bir başarıya imza attı.

Türkiye’nin 81 ilinde uygulayım bilimi reprodüksiyon yetkinliği faziletkâr dinç fertler yetiştirmeye devam fail DENEYAP Uygulayım Bilimi Atölyeleri’nin öğrenci latif sınavına üstelik toplamda 410 bin aday mektepli başvuruda bulundu.

4. Safha sürecinin tamamlanmasıyla alay malay bir numara, 2. ve 3. faz kapsamında atölyelerde aktif eğitim bilimi düzlük 12 bin mektepli sayısı, 20 bine çıkacak. Cümle Türkiye’de açılan atölyeler ile 20 bin öğrencinin eş zamanlı eğitim almasını sağlayacak olan DENEYAP Uygulayım Bilimi Atölyeleri’nde 15 bin 280 öğrenci DENEYAP Türkiye projesi bünyesinde, 1.940 mektepli DENEYAP eğitim programlarını uygulayan Vukuf Türkiye projesi bünyesinde, 2 bin 10 öğrenci ise T3 Vakfı DENEYAP Teknoloji Atölyeleri bünyesinde eğitim bilimi almış olacak.

Cumhurbaşkanlığı’nın 100 Günce Eylem Planı çerçevesinde, Türkiye’nin yerel uygulayım bilimi gelişiminin Edirne’den Hakkari’ye herhangi bir ilde punt eşitliği sağlayarak uygulamaya geçebilmesini amaçlayan DENEYAP Atölyeleri projesiyle geleceğin bilgelik insanlarını, araştırmacılarını, girişimcilerini bulmak ve geliştirmek amaçlanıyor.

Türkiye’nin kalkınması amacıyla Milli Teknoloji Hamlesi’nin itici gücünü oluşturacak, uygulayım bilimi reprodüksiyon ve ihya üzerine meraklı fertler yetiştiren DENEYAP Uygulayım Bilimi Atölyeleri’nde öğrenciler e-sınav ve aplikasyon sınavı başlamak için iki aşamalı sınavı başarıyla tamamladıktan sonra terbiye almaya adalet kazanıyor.

Share: