DEAŞ terör örgütüne eş zamanlı işler! 10 dirilik gözaltına alındı

Ankara Güven Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan DEAŞ yıldırı örgütü mensuplarından dijital materyallerele geçirildi. “Kazıma” yöntemiyle düşüncesiz getirilen görüntüler ve örgüte müzahir genel ağ sitelerinde propaganda gayeli yayınlanan görüntüler ulaşıldı.

ÖRGÜTE AİT DÖKÜMANLAR BULUNDU

Yürütülen koordineli icraat böylece elde edilen videoları biricik bir tane inceleyici duyu ve terör polisi, teşkilat içerisinde silahlı yerine ruh yürüttükleri galiba ve elan önce Türkiye’ye girdikleri belirlenen şüphelilerin peyda kimliklerini tayin etti. Harekete sabık polis güçleri ekipleri, Ankara’da eğleşme fail 7 aynasız ile Konya, Kayseri ve Gaziantep’te eğleşme eden yabancı uyruklu 3 şüphelinin yakalanması için senkronik operasyon başlattı.

Şüphelilerin topu gözaltına alınırken, bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda haddinden fazla sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümana halk konuldu. Şüphelilerin Ankara Terörle Mücadele Bölüm Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Share: