Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Delicesine, Karabük’te konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Erdemli İstişare Oturmuş (YİK) Üyesi Mehmet Ulvi Delice, “Imdi 25 yıl süreyle evlerde kullanılacak saf gazın tamamını, öz çıkardığımız tabii gazla karşılayacağız. Dışarıya bağımlılığımız kalkacak. Bu Türkiye amacıyla ciddi tıpkısı imkandır.” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde gezmek için Safranbolu ilçesine gelen Şahin, gazetecilere, Yenice ilçesi ile Safranbolu ilçesine vabeste Yazıköy’e doğal gaz getirilmesi amacıyla çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Türkiye’nin Karadeniz’deki gaz keşfine değinen Delice, “540 milyar metreküplük tabii gazımızı Filyos’a ilam etmek üzere çalışmalar yürüyor. İnşallah önümüzdeki yılın şubat, mart, april aylarında saf gazı Filyos’a getirmiş olacağız, yakacağız ve umumi sisteme bile bu katıksız gazı ekleyeceğiz. Imdi 25 sene süreyle evlerde kullanılacak saf gazın tamamını, kişi çıkardığımız katıksız gazla karşılayacağız. Dışarıya bağımlılığımız kalkacak. Bu Türkiye üzere kırıcı bir imkandır.” diye konuştu.

Mecnunca, Abdülhamid Han araştırma gemisinin da Akdeniz’de çalışmalara başladığına değinerek, “İnşallah onlar da ayrımsız müjdeyle dirimlik. Türkiye geleceğe henüz güvenle bakıyor. Türkiye son yıllarda temas bakımdan henüz de gelişti. Ehliyetli mi? Değil. Türkiye’yi daha birlikte geliştirmeye, insanımızın bol bolamat seviyesini daha dahi yükseltmeye, Türkiye’yi elan bile büyütmeye ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Daha sonradan Yazıköy’e güzeşte Delimsirek, AK Tümen Ovacık İlçe Başkanı Ahmet Atmaca’in oğlu Yasin Delice’in düğününe katıldı.Share: