Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla alınan kararlara göre 6 bakanlıkta görevden ahiz ve atamalar gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, çokça sayıda amme kurum ve kuruluşlarında atamalar gerçekleştirildi.

6 BAKANLIKTA GÖREVDEN KABUL ETME VE ATAMALAR

Çalışma ve Toplumsal Asayiş Bakanlığında çıplak mevcut Ahbaplık Hizmetleri Umum Müdür Yardımcılığına Cumhur Sarıakçalı, Toplumsal Güvenlik Kurumu Başbuğ Yardımcısı ve Umumi Heyet Üyesi Cevdet Ahu görevlerinden makbuz.Milli Terbiye Bakanlığında sarih bulunan Asıl Yetişek Umumi Müdürlüğüne Tuncay Morkoç ve Destek Hizmetleri Umumi Müdürlüğüne Levent Özil atandı. Milli Defans Bakanlığında münhal mevcut Tedbir Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet Avcı atanırken, Tersaneler Genel Müdür Yardımcısı Kasıt Yıldız görevden makbuz. Esenlik Bakanlığında çıplak bulunan müfettişliğe, sürücü belgesi sınavında başarı gösteren müfettiş yardımcısı Mehmet Sait Uluğ atandı. Ekincilik ve Orman Bakanlığı Tabiat Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez görevden makbuz. Ekincilik ve Orman Bakanlığında meydanda kâin Besin ve Kontrol Genel Müdürlüğüne Durali Cömert, Hikmet Teknolojileri Umum Müdür Yardımcılıklarına Yasin Hakkı Yüce ve Atilla Bektaş atandı. Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Çakırdoğan görevden makbuz.

DİĞER KURUMLARDAKİ GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

Türkiye Petrolleri Çok Ortaklı Ortaklığı Genel Müdürlüğünde celi kâin Umumi Heyet Üyeliğine Mutlu Çalıştırıcı atandı. Eroin Sondaj ve Kontrol Genel Müdürlüğünde belirgin kâin Şarki Akdeniz Toprak Müdürlüğüne Ümit Görgülü, Mutedil Anadolu 3. Nahiye Müdürlüğüne It Canlı Keder getirildi. Güneydoğu Küçük Asya Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına Hasan Maral getirildi. Türk Berat ve Marka Kurumu Başkanlığına ve Yönetim Kurulu Başkanlığına kurumun Başkan Yardımcısı Cemil Başpınar atandı. Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür yardımcıları Dirimlik Bağımsız Milletvekili ve Mustafa Özkaya ile İstanbul Orman Havza Müdürü Recep Yara ve Sazak Orman Mıntıka Müdürü Kenan Akduman görevden alındı. Mehabet Akarsu İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür yardımcıları Kayaç Talih ve Şadiye Sert ile IX. Nahiye Müdürü Mahmut Dündar, XIII. Mıntıka Müdürü Hayrullah Ateşin ve XX. Toprak Müdürü Sadullah Muhip görevden makbuz. Cesamet Su İşleri Umumi Müdürlüğünde bariz kâin Genel Müdür yardımcılıklarına Abdullah Hars, Mehmet Akif Teber ve V. Mıntıka Müdürü Misyon Yiğit atandı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Uca Osman Cani, Sait Kocabey ve Ertuğrul Anbar görevden makbuz. Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde meydanda mevcut Yönetim Kurulu üyeliklerine Mustafa Alpaslan ve Nebi Çelik atandı.Share: