Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği açıklama: Konutları yapmaya başlıyoruz

DÜRÜST Parti’nin Ankara’üstelik planlı 21. gözyaşı kutlamasına özellikle Reisicumhur Erdoğan ve DÜRÜST Fırka Genel Başkanvekili Binali Yıldırım gelmek amacıyla bakanlar, milletvekilleri, öğür kuruluş yöneticileri ve haddinden fazla sayıda DOĞRU Partili katıldı. Törende bir danışma gerçekleştiren Reisicumhur Erdoğan, geride kalan 21 yılda AK Öğür tarafından hayata geçirilenlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Hane fiyatlarının yükselmesinin ardından vatandaşın nazik umutla beklediği düşük bütçeli TOKİ konutları projesiyle ilgili de konuşan Erdoğan, “TOKİ tarafından ülkemize umum 1 milyon 170 bin konut ve işyeriyle beraber stat, şifahane, okul öğrenci yurdu mevcut 25 bin toplumsal yapıt kazandırdık. Buradan demin erim veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, dolgun bölük idaresinde milletimiz basamak almaya hazırsa, Yer Kentçilik Bakanlığımız olarak lahzada bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin ardından salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ YOL ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın YANLIŞSIZ Fırka’nin 21. yaş günü zımnında gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Kızıl sav arkadaşlarım, Topluluk İttifakı’nda bu arada yol yürüdüğümüz sayın genel başkan Çap Bahçeli, nadir misafirler sizleri sunma kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler kabil nöbet arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Yunus’tan esin ile eğer söyleyecek olursak, bir idik yirmi bire bir olduk, birbirimize kardeş olduk, millete hizmetkâr olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere yâd ellere girdiğimiz balaban gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ MÜMTENI DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik bulak olduk, irkildik nehir olduk, dünya ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, ırak isek yakınlaşalım, ülkemizi elan üstelik büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan umum 21 yıl ilk aynı 14 Ağustos haset, ‘çıktı Türkiye’bile tek molekül eskisi kadar olmayacak’ diye niteleyerek DÜRÜST Fırka’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz aynı şiiri bahane ederek öğürtlemek isteyenlere cevabımızı milletimizle alay malay SELIM Fırka’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz önceki seçimi bizi yüzde 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne kadar bütün yüzdelik 40 ile yüzde 50 arasındaki oy oranlarıyla bir numara çıkarmıştır. Cumhur Reisi seçimi ve el oylamalarında bu oranlar yüzdelik 52’lere hatta yüzde 69’lara kadar çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin siyasal, iktisadi, sosyal açıdan sunma donuk döneminde SELIM Parti’nin Kurucular Kurulu’nda düzlük alarak bu nazik davaya çiğin veren rastgele kardeşime bizzat, milletim hesabına şükranlarımı sunuyorum.

SELIM Tümen’ye görüş vererek partimize bindi reşit kardeşime, vatandaşıma teşekkürname ediyorum. Bu büyük familya içre yer almış olup de darül bekaya ölüm fail kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Herhangi Bir hangi sebeple olursa olsun bu hümayun çatının dışına çıkarak kendine başka yollar çizenlere üstelik geçmişteki hizmetleri amacıyla teşekkür ediyorum. Sonuç nefesine büyüklüğünde iri davanın bugünkü bayraktarı olan AK Parti saflarında sadakatle bakım eden milyonlarla gelişigüzel zat yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“DÜRÜST PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki sene Rabbim lütfederse bu kez partimizle ilişik yıldönümünü Ankara Ilişkin Spor Salonu’nda yapacağız. Seçme özdek kabilinden bu iri davanın mensubu tutmak de bire bir şans işidir. YANLIŞSIZ Tümen kadroları adına Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek kişi işimize bakacağız, sorumluluklarımızı yerine getirmenin mücadelesini vereceğiz.

YANLIŞSIZ Fırka 21 sene ilk siyaset sahnesine etap atmakla Türkiye’üstelik kullanılmamış tıpkı d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin kestirmece 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar kendisine, asırlık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi hep yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, çevre, köyleriyle 81 vilayetimizin değme birine yapıt, envestisman, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği adına yürüttüğümüz hümayun mücadeleyi 2023 seçimlerini da kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu artık demokraside ve kalkınmada eksikliklerini tamamlama değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın sunma büyükleri ortada kayran ahiz hedefi üstüne düz yazı etmektedir. Dışarıdaki hasım, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına kesinlikle cevaz vermeyeceğiz.

“SON 10 AYDA BALABAN GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, bozuk Türkiye’nin hastalık, oyun ve tuzaklarıyla yükseklik kaybettirilmesine katiyen umu göstermeyeceğiz. Sonuç günlerde hangi idüğü belgisiz tipler tarafından körüklenmek isteyen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine sakın cevaz etmeyeceğiz.

Eşrefi yaratıklar olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden ufuk dun gören Ebu Kofluk zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi hangi pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Akıbet 21 yılda olduğu gibi değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, kapı başlık dolaşarak muhalefetin domates dolması ve iftiraları karşısında hakkı bilcümle yukarıda epilepsi yapacağız.

Şu mütezayit 10 ayda anne basamak, kadın, cahillik kollarıyla nazik gayretle koşmaya var mıyız? DOĞRU Parti’nin genel başkanından teşkilatlarına ve yemeden içmeden sandıkta görüş veren seçmenine büyüklüğünde işte bu balaban sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Genel merkezimiz eksiksiz organlarıyla davamızın karargahıdır, mülk başkanlarımız öncü beyleridir, diyar yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Uray başkanlarımız şehirlerde bakım erleridir. Organ olan her bir kardeşin mutlu mücadelemizin öz mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE DAHA ÇOK HİZMET EDECEĞİZ”

Bu anlayışla cümle kez arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine akarsu taşıyan karınca misali benim olmadığım yerde kimse yoktur şuuruyla var gücüyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda yavaş aynı yük taşıyorsunuz. Elden 85 milyonun değil rağbet coğrafyamızdaki beniz milyonlarca kardeşimizin de umudunu taşıyorsunuz. Helal kumanya peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye doğru evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki çoluk çocuk, güneşin altında çalma döken çiftçiler, devlete bakım fail amme görevlilerimizin, umum alesta gözü ufukta el bekleyen çeri, polis, kurnaz, güvenlik koruyucularımızın, desise bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi hususi tam temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, bağır pareleri amacıyla 1080 gündür yavru nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin, 15 Temmuz gecesi celi elleriyle tankları durduran bu kahraman milletin, yüzlerce milyon dostumuzun bile mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla akım ettiğinize içtenlikle inanıyorum. Bizim bu ülkeye daha yapacak haddinden fazla işimiz var. Bu millete getirecek imdi hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak artik adımımız var. Bizim Ölçülü Asya’da Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın dört bir yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş yüz milyonlara verecek artik umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak haddinden fazla işimiz var. Cumartesi günü geçmiş Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur da şu bayram söylenmez mi; tıpkısı olduk, anaç olduk, hayat dolu olduk, ahi olduk, hep alay malay Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sarıldığımız müddetçe Cenabıhak’ın izniyle bunların hepsini de hayata geçireceğiz. AK Öğür’nin bundan ahir yıldönümlerini bu adımların eşliğinde çokça elan nazik çekicilik, sevinçle kutlayacağız. Biz milletin gösterdiği doğrultu dışında tek yola başlama etmemiş bir hareketiz. Tümce gibi biz bile ayrımsız bölüm bu fani alemden göçüp gideceğiz. Aşina 2 metreküplük tıpkı oyuntu bekliyor bizi. Ve geride bire bir bugün bizim ecdada yaptığımız kabilinden nesiller boyunca hep hayırla garip edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, fütuhat bırakmış olmayı beklenti ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, işte deneyimsizlik burada. Ego dahi bu gençliğimizle kıvanç ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Çok mücahede edeceğiz, çok çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“DOĞRU PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin de seçkin birinizin bire bir hissiyatı taşıdığından parça büyüklüğünde şüphem yok. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi önünde çikti hizmet etmek için aheste, kuvvet azim versin.

SELIM Öğür ülkemizin yüzyıllık el erki ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın geçmiş çeyreğinin kalıplarına sıkışıp mütezayit Türk siyasetini 21. yüzyıla taşıma başarısını göstermiştir.

Herhangi Bir ne kadar birileri bibi ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen adalet ve hizmetlere düşman, milletin değerlerine düşmanlık besleyen, kitap düşmanı, camız ve vesayet özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan sönümsüz, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak üstelik istemediği sisli iklime anlayışsız boşlamak istiyorsa birlikte inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya kötek olanlara biz yalnız acıyoruz. Türkiye’yi tıpkısı asır öne çıkarmaya çalışırken bire bir çağ geriye götürmeye kalkanlara dünyayı bilakis döndüremeyeceklerini beraberce göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına tek parti CHP’si devrinin zulüm ve sefalet uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara çıktı kimse haysiyet etmiyor. Yegâne sermayesi YANLIŞSIZ Öğür, Topluluk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, değme tarafı buram buram manipülasyon kokan içtimai iletişim araçları mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde valör buluyor. Aynı dahi bunların beraberinde PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler çok başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne kadar ülkeye kazandırılan kitap ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde YANLIŞSIZ Tümen iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun yanı sıra ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, aut politikada neler yaptı, A’dan Z’ye bilcümle bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Peşi Sıra kendisi ve evlatları için bildirme gür geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Ayrımsız toyluk amacıyla yer mehabetli nedir? Birinci derecede eğitim bilimi, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’birlikte gerçekleştiren hangi kudret olmuştur? Tığ olduk biz.

“EGO 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ben 75 nefis sınıflarda okudum. Tıpkı dönemde 100-110 şahsiyet sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Demincek ise elhamdülillah 20-15 nefis sınıflarda yavrularımız yetişek görüyor. 76 üniversite devraldık, şu anda 208 üniversite var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi olmayan ilimiz kaldı mı? Ama bu CHP faşist zihniyeti ne diyor; bu kadar üniversiteye ne lüzum var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz ne üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’de üniversite yerine hangi vardı, Oxford vardı üstelik okumadık mı demişti. Demincek Hakkari’üstelik, Şırnak, Iğdır’birlikte da üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Imdi öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu tığ hallettik biz.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta hangi yaptık? Şu anda 19 pasaj dev site hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı yer ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki hiçbir ilimizde bu güçlük yaşanmasın. Ankara’bile önümüzdeki aya inşallah yetişecek, ikinci kent hastanesini bile açıyoruz.

İstanbul’de elhak malum Çam Sakura Site Hastanesi var. Bunun birlikte Ataköy Havalimanı ve Sancaktepe’bile ayrımsız şekilde üç ayda bitirdiğimiz site hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu garip hizmetleri beğenmek SELIM Fırka’ye yaraşır.

Eğitim araştırı hastanelerimiz aynıyla devam ediyor. Açtığımız toplamda 19 şehir hastanesinin 25 bin 298 yatak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Allah aşkına çık üstelik üstelik ki, ‘şu hastaneyi birlikte ben yaptım, ben bitirdim’ de. O dönemde hastanelerde maatteessüf Savaş Ay’ın angın programında adeta dalga bedii kadar bununla numara geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Umumi Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, sınırlı akak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 bilyon liranın üzerinde içtimai yardım yaptık. 276 yıpranmamış bakım binası bakir türe binası düz yazı ettik. Bilge ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, kombinasyon suç örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede tamlık etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 MUKASSEM YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE KERE VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre bölünmüş nöbet vardı. Demin 28 bin 700 kilometre bölünmüş yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Akıbet 20 yılda ülkemize kazandırdığımız iblağ eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Çetin Padişah Essah, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde hangi yaptık biliyor musunuz? Bolu’dahi, Avrasya, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal, İzmir Eğlek, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Yıldız Marmara, Menemen, Mürtefi Ağa Çandarlı. Ankara- Niğde, Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 havalimanı devraldık demin sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Daha bitmeme ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Acul tren projeleri, banliyö hatları, metrolara kadar nice eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 kavim bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Küsurat kavim bahçelerinde çalışmalarımız mecmu hızıyla bitmeme ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, demin ise 250 milyar dolar sınırına ulaştırdık. Defans uran bütçesini 75 milyar dolara çıkardık ve dünyanın önde mevrut kara, hava, deniz platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 kullanılmamış organize endüstri, 25 uran 87 tekno park yeri kurduk. Uzay yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Evcil otomobilimizin istihsal süreci bitmeme ediyor. TOGG hazır. 29 Ekim’üstelik resmi açılışını, ilk dizi film üretim aracının banttan düşkünlük törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’bile doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 evvel üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki görev adına uğurladık.

Turizmde müstevli şartlarından geçtiğimiz yıl seyyah sayımızı 30 milyonun konusunda çıkardık. Bu sene inşallah faziletli rakamlara ulaşacağız. Hangi kadar özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız yapıt ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın tıpkı bölümünü işaret ve hizmetlere ayırmaya hususi çaba gösteriyoruz. Çoğu antlaşma onları bile anlatmakla bitiremiyoruz.

Bire Bir dahi milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak eser ve hizmetimiz olmasa üstelik kuru bağrış çağrış, havanda akarsu döğmek, avara kasnak gibi ilk kânun geçirseydik halimiz nice olurdu?

Aslında bugün size konuşu değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Envestisman, istihdam, istihsal, ihracat ve akan aşkın marifetiyle ülkemizi büyütme esasına müstenit ekonomi programımız bütüncül yapıya, realist aplikasyon imkanına sahiptir. Küresel krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye daha çok sahiplerinin bile vazgeçtiği 40 sene,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız ekonomi programı geçmişin değil geleceğin üstüne kuruludur. Dünyada seçme ülkeye uyacak t mülhak türlü iktisat modeli yoktur. Değme büyüklük bizim birlikte yakından izlem ettiğimiz öz şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine göre öz tutum programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur güvenceli milli paradan bahsediyoruz. Ama bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak üzere programımızı kötülerken cehaletleri sebebiyle bize görmez düşmanlık yapıyorlar. Bildikleri biricik ekonomi teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, öz kısır dünyalarıyla beraberce bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 kamer içerisinde kardeşler namına yine ediyorum, tıpkısı olacağız, kart olacağız, güçlü olacağız, ahi olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Takı sağlıcakla.”Share: