Cumhurbaşkanı Erdoğan, YANLIŞSIZ Öğür Samsun Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısında konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı ve DOĞRU Öğür Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim olmadığımız değme yeri şehit bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Asır karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri için değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını asla aklımızdan çıkarmamalıyız.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda DOĞRU Parti Samsun Genişletilmiş İl Konuşma Meclisi Toplantısında konuştu.

Çevre ve şehircilikte, Şişko Hane İdaresi (TOKİ) Başkanlığı aracılığıyla Samsun’de 11 bin 264 hane projesini hayata geçirdiklerini tamlayan Erdoğan, bu konutların 9 bin 563’ünü tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunduklarını, 1701 konutun yapımına devam ettiklerini, kentte 6 ulus bahçesi projesinin bulunduğunu bildirdi.

Ulaştırmada 120 kilometreden devraldıkları kentin bölünmüş kez uzunluğunu 312 kilometreye ulaştırdıklarını kaydeden Erdoğan, Gelemen Geri Hizmet Merkezini şehre kazandırdıklarını, Samsun- Sivas arasındaki çipo yolunun modernizasyonunu yaparak 9 saate benzeyen seyahat süresini kestirmece 5,5 saate indirdiklerini ve Samsun’u hızlı tren hatlarına bağlayacak çalışmaların bile yürütüldüğünü söyledi.

Erdoğan, ekincilik ve ormanda Vezirköprü Barajı ile 9 baraj düz yazı ettiklerini, 3 barajın inşaatının sürdüğünü belirterek, Samsunlu çiftçilere toplanmış 3,2 milyar liralık tutarında zirai bindi verdiklerini anlattı.

“Milletimizle irtibatımızı hangi kadar hararetli tutarsak geleceğe o mertebe güvenle bakabiliriz”

Uran ve teknolojide 4 eskimemiş organize sanayi bölgesi, bir teknopark ve 4 AR-GE merkezi kurduklarını rapor fail Erdoğan, şunları söyledi:

“Enerjide Samsun ve 14 ilçesini saf gazla tanıştırdık. Önümüzdeki biraz yıl ortamında Asarcık ve Salıpazarı’na bile natürel gazı sunu ediyoruz. 2023 imtihanını dahi başarılı bir şekilde vererek hizmet mücadelemizi devam yol açmak istiyoruz. Bunun amacıyla sizlerden vites yükseltmenizi bekliyorum. Hele gençlerimizden tempolarını biraz henüz artırmalarını istiyorum. Çoluk Çocuk tükenik mı? Kadın kardeşlerimizden bap başlık dolaşmalarını istirham ediyorum. Tam kuruluş kendisine sizlerden sunu ücra yerleşme yerlerine kadar tüm düzlük baskı yapmanızı alelhusus kâm ediyorum. Milletimizle irtibatımızı hangi kadar tüvana tutarsak fırka namına geleceğimize o basamak güvenle bakabiliriz.”

Partililerden, eş üzere ancak çalıştığının karşılığının olduğunu unutmamalarını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Utku, emek verenlerindir, ter dökenlerindir, hakkın rızasını gözeterek açık açık çalışanlarındır. Bizim olmadığımız seçme yeri şehit bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Asır karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri için değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını katiyen aklımızdan çıkarmamalıyız. Sizlere güveniyorum, inanıyorum. Karşımda 2023’ü eskimemiş aynı milat yapacak kahramanları görüyorum.”

Notlar

Erdoğan, konuşması öncesinde, fırka teşkilatınca ışık gösterisi ve videolar eşliğinde İbrahim Tatlıses’in “Hadi Söyle” şarkısı dinletildi. Daha sonra Erdoğan’ın “Demin size tıpkısı bile biz sürpriz yapalım” demesinin arkası sıra Orhan Gencebay’ın “Yarabbim” eseri çalındı.

Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde salondaki gençlerin, “Başbuğ bize öz ısmarla” tezahüratları üzerine partisinin ülke başkanından bu konuda bire bir tedarik yapmasını istedi. Konuşmasının arkası sıra ise Erdoğan, gençleri alay malay öz içmeye davet etti.

Programın peşi sıra AK Öğür Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, günün anısına Reisicumhur Erdoğan’a bergüzar sunma etti.

Toplantıda, Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Iblağ ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, DÜRÜST Parti Genel Başkanvekili Binali Sebep, DÜRÜST Tümen Umumi Başbuğ Yardımcıları Çiğdem Karaaslan, Vedat Demiröz, Efkan Ala, Erkan Kandemir, Ömer İleri ile milletvekilleri ve DÜRÜST Parti organizasyon üyeleri katıldı.

(Bitti)

Share: