Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan’da resmi törenle karşılandı

– Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan’üstelik resmi törenle karşılandı

ASTANA – Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, resmi ülfet düzenlediği Astana’de, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Kardeş Tokayev eliyle resmi törenle karşılandı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Son Teşrin Cömert Tokayev’in davetine icabetle Türkiye-Kazakistan Faziletli Düzeyli Mühim İşbirliği Konseyi Dördüncü Toplantısı’na süzülmek amacıyla Kazakistan’ın başkenti Astana’ya geldi. Kazakistan Cumhurbaşkanı Son Teşrin Kardeş Tokayev vasıtasıyla havalimanında karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geçti. Cumhur Reisi Erdoğan Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Kazakistan Cumhur Reisi Son Teşrin Ahi Tokayev tarafından resmi törenle karşılandı. Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki karşılama töreninde Erdoğan ve Tokayev’e aykırı kendisine heyetler sunma edildi. Cumhur Reisi Erdoğan ve Tokayev’in tören yerlerini almalarının arkası sıra iki mevki milli marşları çalındı. Daha sonraları tören kıtasını selamlayan Erdoğan ve Tokayev, elan sonra baş başa ve heyetler arası görüşmeye geçti.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, MİT Başkanı Kağan Direk, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Sıkıntı üstelik meydan aldı.

Share: