Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 77. Umumi Kuruluna katılmak üzere ABD’ye gitti

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, hususi tayyare “TC-TRK” ile TSİ 20.10’da Birleşmiş Uluslar (BM) 77. Umumi Kuruluna süzülmek ve çeşitli temaslarda mevcut olmak amacıyla ABD’nin New York şehrine hareket etti.

Reisicumhur Erdoğan, özel mihman yerine Şanghay İşbirliği Örgütü 22’nci Oran Başkanları Zirvesi’ne gelmek amacıyla geldiği Semerkant’taki programlarını tamamladı.

ABD’nin New York şehrine giden Erdoğan’ı Semerkant Uluslararası Havalimanı’ndan Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, Başbakan Yardımcısı Camşid Hocayev, Dışişleri Nazır Yardımcısı Gayrat Fazilov, Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev ve özge yetkililer uğurladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanı İsmail Demir, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Ağırbaşlılık ve SELIM Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik da ABD’ye gitti.

Erdoğan, ABD’bile BM 77. Genel Kuruluna katılacak ve bazen temaslarda bulunacak.

Share: