Cumhur Reisi Erdoğan’ın ‘helalleşme’ sözlerine CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan reaksiyon: Derdini hepimiz biliyoruz

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan Samsun’da YANLIŞSIZ Fırka Danışma Meclisi Toplantısı’nda CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun ‘Helalleşme’ çağrısı hakkında konuştu.

“HELALLEŞME BİR OYUN”

Helalleşme söylemlerinin tıpkı baziçe olduğunu rapor eden Reisicumhur Erdoğan, ” Türkiye’nin defans endüstri birlikte özge alanlarda dallı güllü hür mutluluk haline gelmesinde tahammülleri yok. Bu tahammülsüzlüklerini seçme fırsatta dile getirmekten çekinmiyor. Kılıçdaroğlu hangi diyor; helalleşme. Bu tıpkı baziçe. Bu oyunun yerini hesaplaşma söylemlerinin almasının gerisinde aha bu hazımsızlık var. İmam hatip okullarımız, teferruat derk yuvalarımız, alimlerimizle ilişik hakaretlerin havada uçuşmalarının gerisinde bu nobranlık var.

“GERİSİNDE BU FAŞİST KAFAYI HORTLATMA ÇABASI VAR”

Sözlerini sürdüren Erdoğan, “Kimi gurur fukaralarının partimizin kapısına kilit vuracak büyüklüğünde gözlerini karartmanın gerisinde bu faşist kafayı hortlatmak çabası var. Alevi-Bektaşi kardeşlerimize edepsizlikler bile bu oyunların tıpkısı parçası. CHP ve yoldaşları milletten yüz bulamadıkça zılgıt ve hakaret diline sarılıyor” diyerek konuştu.

“DERDİNİ HEPİMİZ BİLİYORUZ, RAHAT CIDAL ETMEYİN”

Reisicumhur Erdoğan’ın sözlerine toplumsal medyadan karşılık veren Kılıçdaroğlu ise gençlere “zinhar çarpişma etmeyin” çağrısını yineleyerek, “Gençlerin uygulayım bilimi fuarında helalleşmeye cenk açıyor. Derdini hepimiz biliyoruz. Gençler, zinhar amma zinhar cenk etmeyin. Zinhar bu hamasi söylemleri dinlemeyin. Yegâne derdi bu harami düzeneğin ömrünü az buçuk daha uzatabilmektir. Çapı bu!” ifadelerine düz verdi.Share: