Cumhur Reisi Erdoğan, Hırvatistan’a geldi

Türkiye Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak “VOLTA” ile Balkan turunun son durağı Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan tayyare, TSİ 21.05’te Zagreb Franjo Tudjman Arsıulusal Havalimanı’na indi.

Burada Cumhur Reisi Erdoğan’ı Dışişleri Nazır Yardımcısı Güç Sağlıklı Afet, Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan ve eşi Emel Hızlan, Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Hırvatistan Cumhurbaşkanlığı Hususi Türlü Müdürü Bartol Simunic, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanlığı Heybet Sekreteri Frano Matusic, Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı Çokça Yönlü İlişkiler Genel Müdürü Sebastian Rogac ve Cumhurbaşkanlığı Tören Düzeni Umumi Müdürü Dragana Podner karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, DÜRÜST Fırka Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, DOĞRU Fırka Genel Başkan Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Ömer Çelik, DOĞRU Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Efkan Alabalık, SELIM Öğür Umumi Eşkâl Eş Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Yüce Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Bastırık, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Çipo, Yükseköğretim Oturmuş Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar bile Zagreb’e geldi.

Havalimanından ayrılan Erdoğan ve beraberindeki astronomi, konaklayacakları otele geçti.Share: