Cumhur Reisi Erdoğan, DÜRÜST Parti Samsun Genişletilmiş İl Meşveret Meclisi Toplantısında konuştu: (1)

Reisicumhur ve AK Fırka Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye amacıyla hayal kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan kül gençlerimiz ülkemizi her alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üstüne cebren giydirilen esaret gömleklerini parçaladıkça, toptan ölçekte kendiliğinden söz ettiriyor.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda SELIM Tümen Samsun Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısında konuştu.

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Mustafa Dağıstanlı’nın ismini haiz salondan Samsun’un birlik ilçelerine, mahallelerine, hanelerine muhabbetlerini gönderdiğini söyleyen Erdoğan, şehre gelişinden itibaren kendilerini bilcümle olduğu kabilinden içtenlikle bağrına basan Samsunlulara teşekkür etti.

“Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı sonsuz eylesin.” diyen Erdoğan, Samsun’a en üst iki sene ilk partisinin el kongresi ve Samsun-Sivas Demiryolu Rehabilitasyon Projesi’nin açım töreni için geldiklerini anlattı. Araya salgının girmesiyle ortaya çıkan bu hasretin arkası sıra gene milli mücadelenin şehri Samsun’de olduklarını dile getiren Erdoğan, bugün teşkilatlarının vefakar, fedakar, aktif neferleriyle baştan bire bir arada bulunmanın mutluluğu içinde olduğunu kaydetti.

AK Fırka Samsun İl Başkanlığına bu buluşma için teşekkürname fail Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sevdaları salonlara sığmayan siz sevgili arkadaşlarımın seçme birine genişlik kalbi teşekkürlerimi iletiyorum. Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantımızın şehrimiz, partimiz ve teşkilatımız üzere hayırlara çevirgeç olmasını diliyorum. Samsun’üstelik, kuruluşundan bugüne kadar partimizde görev yapmış, davamıza çiğin vermiş parçalanmamış kardeşlerime teşekkür ediyor, sıkıntılı-ı bekaya uğurladığımız defa arkadaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden razı olsun.

Onlar geride siktirici denk benzeri miras bıraktılar. Onlar arkalarında yıllarca hayırla el edilecek asar bıraktılar. Onlar benzeri beşaret kabil yüreğimizde taşıyacağımız emanetler bıraktılar. Onlar milletimizin istiklal ve müstakbel mücadelesine adlarını değerli harflerle yazdırdılar. YANLIŞSIZ Partili kadrolar olarak davamızın öncülerinin emanetine erbap çıkmayı görevimiz addediyoruz. Önünde mücahede verdikleri hizmet bayrağını gelişigüzel dolaşma biraz daha tebcil etmek, değme ahit az buçuk elan yükseğe sarmak için himmet gösteriyoruz.”

“21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle ülkemize ve milletimize bakım ediyoruz”

Erdoğan, Türkiye’ye daha çok yatırım kazandırarak ülkeyi rastgele ahit az buçuk daha büyüterek, güçlendirerek kendilerine mahsus güvene layık olmaya çalıştıklarını belirtti.

Pazartesi haset Afyonkarahisar ve Kütahya’de olduğunu anımsatan Erdoğan, “Nazik Taarruz’un 100. yıl dönümünde hem zaferimizi kutladık hem da bu şehirlerimize kazandırdığımız eserlerin toplu açım törenini yaptık. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde milletin evinde bile manasına yakışır şekilde kutladık. Perşembe haset gözleri parıltılı 20 bin öğretmenimizin atamalarını yaparak ülkemizin dört bir yanındaki fariza yerlerine uğurladık.” diyerek konuştu.

Pazartesi günü önce, inşasını tamamladıkları itimat yurtların toplu açılışını yapacaklarını ardından dahi hükûmet toplantısını gerçekleştireceklerini aktaran Erdoğan, salı günü birlikte üç günlük resmi bir mülakat üzere Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğini kaydetti.

Erdoğan, “21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle amma önceki günkü aşkla, evvel günkü sevdayla ülkemize ve milletimize bakım ediyoruz.” dedi.

“Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu yıl Samsun’bile tebarüz etti”

Global ölçekte yaşanan sıkıntılara karşın Türkiye’yi 2023 hedefleriyle kucaklaştırmak, 2053 vizyonuyla buluşturmak amacıyla var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Zaman Samsun’dahi, buraya gelmeden önce övünme verici tıpkı programa ortaklık ettik. Ülkemizin genişlik iri uygulayım bilimi şöleni TEKNOFEST’e bu yıl Samsun sülale sahipliği yapıyor. Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu sene Samsun’üstelik tecessüm etti. Gençlerimizin TEKNOFEST sevincine kuma olduk. Akıncı’dan Atak’a, Hürkuş’tan Kızılelma’evet, Anka’evet kadar Türkiye’nin gelecek teknoloji ürünlerinde, onlara dayalı defans sanayinde nerelere geldiğini görme imkanı bulduk. Gençlerimize fırsat verildiğinde, önlerindeki engeller kaldırıldığında neleri başarabildiğine şahsen şehadet ettik. Gelmek ki önlerine takozlar konmazsa, hani benzeri zamanların CHP’sinin bol mübarek takozlar koyduğu dönemler vardı ya, işte bu takozlar ortadan kalkınca bu kavim nelere nüfuzlu bunu gösterdik. TEKNOFEST’i görüp de ülkemiz ve istikbalimiz namına gururlanmamak elde değil. Milli teknoloji hamlemizin haddinden fazla güdük sürede ulaştığı seviyeyi görüp birlikte geleceğimiz için ümitvar olmamak mümkün değil.”

“Durarak yatarak olmuyor Erkek Kemal”

İktidara geldiklerinde yerli ve millilik oranının yüzdelik 20 olduğunu dile getiren Erdoğan, zaman ise bu oranın yüzdelik 80 olduğunun altını çizdi.

Erdoğan, “Nereden nereye? Bu, durarak yatarak olmuyor Erkek Eksiksizlik, çalışarak oluyor. Amma sıhhatli olsun TEKNOFEST’e bir turistik gezi yapmış. Orada dahi buggy ile kendisini dolaştırmışlar. İnşallah esin almıştır.” ifadesini kullandı.

Bu milletin aynı tıpkı çağ evvel verdiği milli mücadelede olduğu kabil akıbet etap kısıtlanmış imkanlarla amiyane kullanılmamış ve büyük benzeri boy yazdığını, TEKNOFEST’in birlikte bu hakikati hatırlattığını tamlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ne diyor âşık, ‘Bir zamanlar biz da millet hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya kavim, milliyet nedir öğretmişiz.’ Bu millet hakeza benzeri kavim. Türkiye amacıyla fon kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan birlik gençlerimiz ülkemizi temas alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üzerine zorla giydirilen lento gömleklerini parçaladıkça, toptan ölçekte kendiliğinden küçümseme ettiriyor. Senelerce insanımızı birbirine kırdırarak, ülkemizin geleceğini çalanlara, evlatlarımızı sinsi hesaplara cihaz etmeye müteharrik provokatörlere, gençlerimizi gider malzemesi adına gören terör örgütlerine, daim kötümserlik aşılayan uğursuzluk tellallarına, hasılı cemi ikbalini milletin felaketine bağlamış kifayetsizlere rağmen ülkemiz bire bir denge ve cesaret abidesi namına kül dünyada göz dolduruyor.”

Şu anda BAYKAR’ın bundan sonra ürünlerini yetiştiremediğini, 2-3 yıl sonrasına gün verdiğini dile getiren Erdoğan, “Hepimizi gururlandıran bu başarılardan yıllarca ülkemizi teknoloji çöplüğü haline getirenlerin çok bati illet duyduğunu biliyoruz. Milli ve yerli üretim hamlelerimizin Türkiye’yi elden iş olarak görenleri huzursuz ettiğini biliyoruz. Terörle mücadelemizi kişi silahlarımızla yürütebilmemizin yarıcı teşkilat yandaşlarını tasalı ettiğini biliyoruz. Bu mevki toplu enjeksiyon üretemiyordu. Artık hepsinin bildirme güzelini yapar kuzuluk geldik.”

(Sürecek)Share: