Çukurova’nın Sultanları’nın Hedefi Avrupa

Sultanlar Ligi’nde Adana’nın önceki ve tek temsilcisi olan Çukurova Belediyesi Adana Demir spor Karı Voleybol Takımı’nın lansman toplantısı yapıldı.

Geçen sene Türkiye 1. Kadınlar Voleybol Ligi’nde başarılı adına Sultanlar Ligi’ne yükselen ve geçmiş yılında Avrupa Kupaları’na katılmayı hedefleyen Çukurova Belediyesi ADS Kadın Uçan Top Takımı’nın tanıtım toplantısı, Orhan Kemal Firez Merkezinde gerçekleştirildi.

Karı voleybolcular ve ustalık heyet, salona girişlerinde iri tıpkısı kasırga ve tezahüratlarla karşılandı. Toplantının geçmiş bölümünde birlik sporcular ve beceri yıldız bilimi bir tane tek sahneye çağrılarak seyircileri selamladı.

Sporcu ve maharet heyetin tanıtımının ardından Çukurova Belediyesi ve Avrat Voleybol Takımı’nın Fahri Başkanı Soner Ağır Sıklet, takımın oluşumu ve hedefleri için koca açıklamalarda bulundu.

Çukurova kabil aynı kentte insanların niteliksiz belediyecilik hizmetleriyle mutlu edilemeyeceğini belirten Başbuğ Soner Kilolu, şunları söyledi:

“Geçmişi sportif başarılarla kırcı aynı kentte spor anlamında aynı şeyler açmak zorundasınız. Ego de kıvançla söylüyorum ki 8 buçuk yılda yaptığım sunu ongun işlerden biri Çukurova Belediyesi Eş Voleybol Takımını yapmak ve Sultanlar Ligine ihata etmek olmuştur. Ben dahi geçmişte voleybol oynamış biriyim. Adana’daki voleybol potansiyelini ve beklentileri bereketli biliyorum. İşte şu gördüğünüz kurum tablosunu bina etmek üzere bu oyuncuları tek yegâne takip ettim. Sultanlar Ligi dünyanın yeryüzü dolgunca ligidir. Vakıfbank, Fenerbahçe, Eczacıbaşı’nın olduğu kütle dünyanın sunma bereketli ligi namına kabul ediliyor. Milli takımımız dünyada 4’üncü sırada. Dünyanın bildirme ongun oyuncuları bu ligde meydan alıyor. Bir Zaman Adana’de Güney Uran vardı. Efeler Liginde yer alıyor ve başa oynuyordu. Basketbol takımı da çok iyiydi. Hentbolda Çukobirlik vardı. Amma Adana’nın Selatin Liginde hiç eş uçan top takımı olmamıştı. Tığ bu eksikliği gördüğümüz üzere böyle bire bir girişimde bulunduk.”

Ticani zihniyetin Avrat Uçan Top Milli Takımını dahi misyon haline getirdiğini kaydeden Başkan Soner Ağırbaşlı, şöyle bitmeme etti:

“Amma Filenin Sultanları buna yer büyük cevabı salonlarda verdi ve büyük başarılara imza attılar. Eş voleybolcularımız olimpiyatlara katılan biricik branş oldu. Aslanlar gibi orada üstelik mücadele ettiler. Biz da ‘Bunlar Atatürk’ün kızları’ dedik. Atatürk yüzyılın arz balaban lideri ve komutanıdır. Onun devrimlerini, ilkelerini ve cumhuriyeti sonsuza arbede yaşatmaya biz devir içtik. Zımnında avrat voleybolcularımız Atatürkçü duruşun simgesi haline geldi. Biz bile Adana’ya tıpkı avrat uçan top takımı yakışır ve muvaffakiyetli evet diye niteleyerek düşündük. İlk misil Adana’da bu takım sebebiyle ilk 1. Ligde şimdi üstelik Sultanlar Ligi’nde kayran alarak Adana’birlikte çağ yazdı.”

Başkan Soner Kilolu, gözünü Avrupa’ya dikmiş benzeri topluluk kurduklarını söylediği konuşmasında takımı şampiyon eden Temel Antrenör Mustafa Umut Tevazulu’dan birlikte övgüyle kortej etti. Takımın çok kariyerli oyunculardan oluştuğunu anlatan Başkan Soner Sakil, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bakir kurulan takımla ilgilendiren tereddütler vardı amma biz gözünü Avrupa’ya dikmiş ayrımsız takım kurduk. Bunda bildirme nazik behre sabahlara kadar müteharrik Mir Antrenörümüz Mustafa Imge Uysal’dır. Namına teşekkür ediyorum. Yabancı oyuncularımız dünyada kendini kabul ettirmiş isimler. Takım kaptanımız Güldeniz 230’un üzerinde A Milli formayı giydi. Ayrıksı oyuncularımız bile kişi mevkilerinde çokça kudretli voleybolcular. Böyle altın tıpkısı takım yaptık. Böke olacağız girmek çokça iddialı olur. Ama hedefimiz Avrupa Kupalarına karışmak. Çukurova Belediyesi ADS’nin ismini Avrupa’bile duyuracak tıpkısı takımın sözünü veriyorum.

İlk maçımızı 2 Son Teşrin Çarşamba haset Atatürk Spor Salonunda oynayacağız. Lige gani tıpkısı baş yapıp yukarıda kayran kabul etmek istiyoruz. Adana Demirspor Süper Ligde lider. Bu takımı üstelik bilcümle Adana sahiplenecek. Sayın Misyon Sancak’ın Adana Demirspor’a yaptığı hizmetler beyninde. Namına çokça teşekkür ediyoruz. Sultanlar Ligi giderleri fazla olan tıpkı tomar. Belediyeyi rasyonalist yönetiyoruz. Gururla söylüyorum Çukurova Türkiye’birlikte borcu sıfır derogasyon belediyelerden biridir. Tığ birlikte Adana Demirspor ile işbirliği yaptık ve masrafları paylaştık. Bu durumun Adana’nın imajına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Adana güneşe kırıcı edenlerin kenti değil, Adana dediğin ahit Adana Demirspor ve buradaki eş voleybol takımı akla gelmeli. Kentin imajı budur. Çukurova Belediyesi ADS hepimizin kuma değeridir.”

Başbuğ Soner Aheste, konuşmasını, önceki maçın oynanacağı 2 Teşrinisani tarihinde herkesi Atatürk Spor Salonu’na davet ederek tamamladı.

Mir Çalıştırıcı Mustafa Umut Uysal, geçen yıl Adana’yı gururlandırdıklarını belirterek, bu sene üstelik muvaffakiyetli doğmak istediklerini ve bunun için Adanalılar’ın desteğinin koca olduğunu söyledi.

Bando Kaptanı Güldeniz, iyi tıpkı mızıka olduklarını ne takım gelirse gelsin Adana’de kimsenin gösterişsiz maç kazanamayacağını belirtti. Güldeniz, maçlarda bando adına akıbet topa kadar uğraş edeceklerinin sözünü verdi.

Share: