Çok tanımını özne Reisicumhur Erdoğan’a alkış yağdı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan Samsun’birlikte AK Parti Müşavere Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Samsunlu vatandaşlara fazla tanımını fail Erdoğan, “Bizim üzere temel olan milletin rızasıdır. Eren milletimizin yararlı duasıdır. Geride şükranla yadedilecek asar, hizmetler bırakmaktadır. Serencam 20 yılda farklı 80 vilayetimizle alay malay Samsun’de dahi nazik ayrımsız dönüşüm gerçekleştirdik. Akıbet 20 yılda oplam 43 milyar teklik envestisman yaptık. Sorarlar aşk nedir? Amor kişinin sevdiğinde bulunmayan olmasıdır. Öyle bahis ola beri gele bulunmayan. Mukassem posta uzunluğunu 312 kilometreye kavuşturduk. Samsun’u aceleci tren hatlarına bağlayacak çalışmaları üstelik yürütüyoruz.” diye niteleyerek konuştu. Erdoğan’ın bu sözlerinin peşi sıra salonda alkış tufanı koptu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

Şehre gelişimizden itibaren bizleri hep halisane bağrına basan Samsunlulara teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı sonsuz eylesin diyorum. Samsun’a en üst 2 sene evvel mülk kongremiz ve Samsun- Sivas Demiryolu rehabilitasyon projesinin açılış töreni üzere gelmiştik. Tekrar Milli Mücadelenin şehri Samsun’dayız. Bugün burada teşkilatımızın fedakar, aktif neferleriyle yeniden birarada olmanın mutluluğu içindeyim. Siz dava arkadaşlarımın temas birine yeryüzü kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

“TÜRKİYE’Yİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Samsun’üstelik partimizde fariza yapmış cemi kardeşlerime teşekkürname ediyor, darülbekaya uğradığımız sefer arkadaşlarımızı rahmet, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden Cenabıhak razı olsun diyorum. Onlar milletimizin istiklal ve encam mücadelesine adlarını zer harflerle yazdırdılar. Pazartesi haset Afyonkarahisar ve Kütahya’daydık. Hem zaferimizi kutladık hem dahi bu şehirlerimize kazandırdığımız eserlerin şişman açış törenlerini yaptık.

Perşembe günü gözleri ışıl ışıl 20 bin öğretmenimizin atamasını yaparak görev yerlerine uğurladık. Salı günü Bosna-Hersek- Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğiz. 21 yılın birikimiyle amma önce günkü aşkla sevi ile ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz. Küresel ölçekte yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’yi 2023 hedefleriyle kucaklaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin en iri teknoloji şöleni TEKNOFEST’e bu yıl Samsun aile sahipliği yapıyor. Türkiye’nin ileri uygulayım bilimi ürünlerinde nerelere vürut müşahede imkanı bulduk.

“MÖSYÖ EKSIKSIZLIK, TEKNOFEST’E TURİSTİK GEZI YAPMIŞ”

Gençlerimizin önlerine takozlar konmazsa, hani benzeri meydanlık CHP’nin takozlar koyduğu bölüm vardı ya, önlerine takoz konulmayınca bu millet nelere muktedirdir onu gösterdi. TEKNOFEST’i görüp dahi gururlanmamak türlü değil. İktidara geldiğimiz yerli ve milli yüzde 20’ydi amma demincek yüzdelik 80. Bu durarak, yatarak olmuyor Bay Eksiksizlik, fiilen oluyor. Ama sağolsun TEKNOFEST’e turistik seyahat yapmış. İnşallah sabah yeli almıştır. Bu kavim 1 asır önceki verdiği milli mücadelede olduğu üzere serencam paye kısıtlı imkanlarla yıpranmamış ve büyük tıpkı uzunluk yazıyor.

Türkiye ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, konusunda giydirilen esaret gömleklerini parçaladıkça, toptan ölçekte kendiliğinden meze ettiriyor. İnsanımızı birbirine kırdırarak ülkemizin geleceğini çalanlara, provokatörlere, yıldırı örgütlerine, sabah akşam karamsarlık aşılayan şeamet tellallerine, kıfayetsizlere rağmen ülkemiz muvazene ve çekinmezlik abidesi olarak yekpare dünyada ayn dolduruyor. Baykar daha çok ürünlerini yetiştiremiyor. 1 yıl sonraya 3 yıl sonraya dönme veriyor. Bakın nereden nereye geldik?

“HELALLEŞME, BİR BAZIÇE”

Yıllarca ülkemizi teknoloji çöplüğü haline getirenlerin çok alçak huzursuz olduğunu biliyoruz. Terörle mücadelemizi öz silahlarımızla yürütebilmemizin bölen teşekkül yandaşlarını erinçsiz ettiğini biliyoruz. Bu ülke şişman iğne üretemiyordu. Artık hepsinin sunu güzelini yapar ayla geldik. Defans sanayinde geldiğimiz kavuşum küresel silah tüccarlarını tasalı ettiğini üstelik biliyoruz. Türkiye’nin savunma uran birlikte değişik alanlarda hareketli hür mutluluk haline gelmesinde tahammülleri bulunmayan. Bu tahammülsüzlüklerini rastgele fırsatta dile getirmekten çekinmiyor.

Ne diyor? Helalleşme. Bu bire bir baziçe. İmam dil cambazı okullarımız, teferruat anlamaklık yuvalarımız, alimlerimizle ilişik hakaretlerin havada uçuşmalarının gerisinde bu nobranlık var. Partimizin kapısına kilit vuracak kadar gözlerini karartmanın gerisinde bu faşist kafayı hortlatmak çabası var. Alevi-Bektaşi kardeşlerimize edepsizlikler dahi bu oyunların ayrımsız parçası. CHP ve yoldaşları milletten yüz bulamadıkça tehdit ve hakaret diline sarılıyor.

“SANDIKLARI PATLATACAĞIZ”

Çevrilmiş günleri gayet bereketli değerlendirecek inşallah 2023’dahi üstelik Cumhur İttifakı kendisine sandıkları patlatacağız. Bayat senaryoları CHP ve yoldaşları marifetiyle yeniden tedavüle sokmaya çalışıyorlar. Buradan karışıklık tüccarlarına yıldızlı söylüyorum; hangi yaparsınız yapın başaramayacaksınız. Bu milletin kardeşliğini bozamayacaksınız. Sinsi emellerinize ulaşamayacaksınız. Hangi tuzakları kurarsanız çağ, TEKNOFEST gençliğinin uyanışını engelleyemeyeceksiniz. Kimlerle kolkola girerseniz girin, ati asrın Türkiye yüzyılın olmasının önüne geçemeyeceksiniz.

“ÖNCE 2023 BILAHARE 2053”

Bu sinsi planları bozacak, sulu niyetleri kursaklarda bırakacak olan bizleriz. Türkiye ilk 2023 hedefleri ardından 2053 vizyonuyla buluşturacak olan biziz. Asırlık özlemleri gerçeğe dönüştürecek kadrolar biziz. Türkiye’nin yeniden şekillenen global sistemde türe ettiği yeri almasını sağlayacak olan biziz. DÜRÜST Tümen ve Halk İttifakı milli iradenin, ulus egemenliğinin sarsılmaz savunucusu cumhuriyetimizin yılmaz neferidir. Mazlum ve mağdurların umudu olan bu iyicene ülkeyi hangi FETÖ’cü hainlerin ne PKK’lı alçakların hangi de bunların CHP içindeki uzantılarının insafına terk edemeyiz.

Vezirköprü barajı ile gelişigüzel 9 baraj düz yazı ettik. Sanayi ve teknolojide 4 yıpranmamış organize endüstri, 4 ARGE merkezi kurduk. Bakım mücadelemizi devam ettirmek istiyoruz. Bunun için sizlerden vites yükseltmenizi bekliyoruz. İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. Galibiyet mesai verenlerin, arak dökenlerindir. Karşımda 2023’ü eskimemiş tıpkı milat yapacak kahramanları görüyorum.Share: