CHP’nin kuruluşunun 99. yıl dönümü Kayseri’de kutlandı

Kayseri’dahi CHP’nin 99’uncu yapılış yılı nedeniyle tören düzenledi.

İl başkanlığınca Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, istinkâf etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

CHP İl Başkanı Beklenti Özer, burada yaptığı açıklamada, CHP yerine demokratik ve gönençli geleceği halkla gelişigüzel mensur etmenin ve içtimai barışı yapılış etmenin tarihi sorumluluğunu taşıdıklarını tabir etti.

Özer, cumhuriyetin ikinci yüzyılında demokratlık, türe, istihsal, iktisat, içtimai büyüklük ve sürdürülebilirliği merkezine düzlük sosyal barışı ve kamu yararını güvence altına kayran tıpkı siyaseti yapmak ideali ile durmaksızın çalıştıklarını belirtti.

CHP’nin, cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracak türe tamamen bir kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği, refaha kavuştuğu, garantili ve koca onuruna uygun tıpkı gelecek kuracak tarihsel miras, repertuvar, ati vizyonu ve politik iradeye birlikte topluluk olduğunu dile getiren Özer, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet Altını El Partisi 99. kuruluş sene dönümünde yine halkımızın rüya kaynağı olmanın getirdiği çalımlı sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren cumhuriyetimiz milletin iradesi ve Cumhuriyet Altını Ahali Partisi’nin ati vizyonu ile baştan dünyanın etkili benzeri ülkesi haline gelecektir. Sorumluluğumuz iri, kararlıyız. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün yeryüzü nazik eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, gine onun eseri olan Cumhuriyet Umum Partisi tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir. Yapılış yıl dönümümüz mutlu olsun.”

Programa CHP Kayseri Saylav Ağırbaşlı Cılız ve partililer katıldı.

Share: