CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’nun Muhtemel Reisicumhur Adaylığına Karadenizli’nin Yorumunu Açıkladı: “Mukaddema Endişeler Vardı, Amma Demincek Terfian…

Selen: TAMER ARDA ERŞİN- Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun beklenir Cumhurbaşkanı adaylığına Karadenizlilerin bakışını; “Banko, evveli bazen endişeler, kaygılar vardı, ama o kaygılar daha çok gitti. Değme sabık dolaşma terfian bitmeme fail bir cüret var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek bir tane ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz bir nice yerde duyuyoruz” diye niteleyerek açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ZÜMRÜDÜANKA Bilgelik Ajansı’na değerlendiren CHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Ordu Saylav Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’nun adım adım Türkiye’yi gezdiğini söyleyerek, “İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını elbet çözebileceğimizi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz olumsuzlukları lacerem giderebileceğimizi anlatıyor. Vatandaşta üstelik karşılık buluyor. Gelişigüzel yerde ilgi emniyetsiz boyutta. Seçkin gittiği yerde banko vatandaşlarımızın ilgisi büyüyerek artıyor. Bu da iktidara geleceğimizin sunma cesim göstergesi” dedi.

Torun, yurttaşların çözüm istediğini kaydederek, Karadenizlilerin “geçmişten bu yana kandırıldığını” belirtti. Torun, sözlerine şöyle devam etti:

“Her seçimde Karadenizlinin, üreticilerimizin vaatlerle kandırıldığını, kamu kaynaklarının Karadeniz Bölgesi’ne yetirince verilmediğinin bile burada vatandaşımız rapor ediyor. Tığ bile bu sorunları çözmeye talibiz. Sayın Genel Başkanımız dahi yegâne biricik bunları anlatıyor. Bir fındık bölgesindeyiz. Fındığın yer koca rekoltesinin olduğu yerdeyiz. Giresun, Kalaba, Trabzon. Bu havza sunu fazla fındık üreticisinin olduğu ve fındık rekoltesinin olduğu nahiye. Tabii Düzce, Adapazarı o nahiye bile var ama üzülerek söylüyoruz. Gelişigüzel yıl bire bir beklenti içerisinde üreticimiz. Seçme sene ayrımsız imge içerisinde. Ama ayak tabanı değer açıklandıktan sonra birlikte görüntü kırıklığı bitmeme ediyor.

Reisicumhur geldi, ala ile vala ile Erdoğan açıkladı. 54 teklik dedi, sonraları giydirilmiş dedi, 52 liraya düştü. Demincek dahi erkin piyasada 43 teklik. Âdeta seçkin yıl üreticinin karşı teri sömürülüyor. Maalesef tıpkı mevki düşünün benzeri yabancı firmaya teslim reşit durumda. Bizim bu fiyatı belirlememiz gerekirken, üreticinin cebin terini bu iktidarın değerlendirmesi gerekirken, ayrımsız ecnebi firma değerlendiriyor. Bu üstelik aşağılık yara. Halkın iktidarını kurduğumuzda inanıyoruz kim Kavim Masası ile gelişigüzel iktidara geldiğimizde, üreticinin karşı terinin karşılığını vereceğiz ve o ecnebi alıcılara kapalı etmeyeceğiz. Üretecimiz da cebin terinin karşılığını kesinkes algı.”

Torun, Karadenizlilerin Kılıçdaroğlu’nun olası Cumhur Reisi adaylığına bittabi baktığını ise şöyle anlattı:

“Kesinlikle, evveli ara sıra endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar artık gitti. Herhangi Bir sabık çağ terfian bitmeme fail bire bir yiğitlik var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek bir tane ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz birçok yerde duyuyoruz. Geçmişte ‘acaba’lar vardı, ‘Olabilir mi?’ diye aynı üzüntü vardı. Deminden seçme konuşma ettiğimde, seçme defa geldiğimde desteğin giderek arttığını ve bu konuda Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek yegâne ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu tabir ediyorlar.”Share: