CHP’li Bağımsız Özel’den DOĞRU Parti’ye sert tepki: Şeker nerede?

CHP Takım Başkanvekili Hür Özel, bugün TBMM’dahi basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilgilendiren değerlendirmeler yaptı. Hususi, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’de üzüm fiyatını açıklarken MHP MYK Üyesi Mehabetli Tayyare’tan kuruntu aldığını ifade ederken, “Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Baran Korkmaz’ın ahbabı Uca Uçak’a soruyor. Mösyö Eksiksizlik üstelik Özgür Özel’e soruyor. Hür Hususi, tarım odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa mülk kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Erkek Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bilcümle hisse senedi ve işlemlerde ayrımsız şekilde bürümek olabilir” diyerek eleştirdi.

Hususi’in konuşmasından öne sâdır başlıklar şöyle:

“GİRESUN’DAKİ İSYAN KAYDA DEĞERDİ”

Mazi Giresun’daydık. Yetişkin benzeri Giresun vardı. Sayın Genel Başkanımıza, partimize gösterilen demet; Giresun’daki ayaklanma kayda değerdi. Hele fındık fiyatları… İlan edilen fiyatların çok altında gerçekleşen alımlar ve fındık üreticisinin, Giresun’un, bilcümle Ordu’nun sıkıntısı geçkin hem Grup Toplantı’mıza hem esnaf ziyaretine hem bile Genel Başkanımızın yapmış olduğu bütün sınırlı toplantılara yansıdı. CHP yerine sınırlı tutulan Sedir’in esasen berrak olması gerektiğini söyledik. Ama tığ bu Divan’in anne aykırılık grubu kendisine tatili değil çalışmayı yeğleme ettik.

O MİLLETVEKİLLERİNİN DURUMU AÇISINDAN HADDINDEN FAZLA ÜZÜCÜ

Sedir vabeste olduğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vaat ettiği, sava verdiği amma yapamadığı çokça sayıda gelişim birikiyor. Bu tabiatıyla Divan iradesine aynı hürmetsizlik. DÜRÜST Tümen Grubu’nu kurşun askerlerden dercetmek, kendilerine bindi veren MHP Grubu’nun kendisinin hangi istediği, vatandaşa ne söz verdiği değil, sarayın hangi karar verdiği yönünde fikir kullanacağını öngörmek o milletvekillerinin durumu açısından haddinden fazla üzücü.

PARTİSİNİN MİLLETVEKİLLERİNE SORDU; ‘BAKALIM FİYATIMIZI MANİSALILAR BEĞENECEK Mİ’ DEDİ

Bu Sedir’i zat gündemine bilge olan, vatandaşın sorunlarını dinleyen, angarya, bakı görevini adına getiren ve bunu kimseden biperva yapabilecek bire bir ağıl sarmak üzere ayrımsız seçime ve arkası sıra bile güçlendirilmiş parlamenter dizge ile ait geçiş döneminin yaşanmasına gerekseme olduğu belirtik. Fındık üreticisinin sorunu kadar benim seçim bölgem ama Manisa dışında Türkiye’bile 10’dan aşkın ili ait ayrımsız sevgili var. Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’ya geldi. Üzüm fiyatı açıkladı. Bu fiyatı açıklarken bile hem itilaf ortakları MHP’nin Alaşehir’deki sonuç şehremaneti başkan adayına hem de kişi partisinin milletvekillerine sordu. Bakalım fiyatımızı Manisalılar beğenecek mi dedi.

PİYASAYI ÖYLE BİR KARMAKARIŞIK ETTİ Kİ ŞU ANDA MANİSA’BIRLIKTE 19, 20 TL’DEN ÜZÜM SATILIYOR

Hepsi birdenbire beğenecek, beğenirler dediler. ve Recep Tayyip Erdoğan, 27 TL’lik aynı bedel açıkladı. Oysaki sayın Genel Başkanımız, Manisalılar hangi istiyor diye Ekip Toplantısı’nda bana sorduğunda ben üzümün maliyetinin 25 TL olduğunu, bunu dahi Manisa’daki hep kültür odası başkanlarının, zarfında MHP’lisi var, DÜRÜST Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi var, onların değişik çalışmalarla belirlediğini, sayın Umumi Başkanımıza önceden bildirmiştim. İki dolar karşılığı Türk lirası demiştik. O devir 35 TL idi. Recep Tayyip Erdoğan gelip, 9 numaralı üzüme 27 TL vereceğiz, aya fiyatımız bu olacak dedi. Maatteessüf bu izah piyasayı öyle tıpkı karmakarişik etti kim şu anda Manisa’dahi 19, 20 TL’den üzüm satılıyor.

BUNLAR VAKIT KAYBETMEDEN VATANDAŞI PERİŞAN ETMEDİLER, KENDİLERİNİ ZENGİN ETTİLER

O bölüm Recep Tayyip Erdoğan döndü, aslında üzüm üreticisi değil, üzüm ihracatçısı olan birisine, MHP’nin MYK üyesi olan, sonuç seçimlerde Alaşehir Uray Komutan adayı olan Şanlı Tayyare’a sordu, ‘Kaç liradan üzüm alıyorsun?’ Dedi ki o ‘6 TL’den yaş üzüm alırım.’ İşte 4, 4,5 kilogram. Oradan 27 TL’yi ongun benzeri kıymet olarak hesaplamışlardı. Bugün bilcümle Alaşehir, hep Salihli, Sarıgöl biliyor, o pres 4 TL’den üzüm alıyor. Yani 4 TL’den üzüm aldıkları üzere kuru üzümün filhakika doğal kendisine piyasadaki fiyatı 17 TL yerine oluyor. Bugün cılız üzüm 19 TL’den, yaş üzüm dedikleri üzere 6 TL’den değil, 4 TL’den alınıyor. Alaşehirli üzüm üreticisi dostunu, 2 dolar diyen CHP’liyi gördü, düşmanını üstelik gördü. MHP’yi, onun MYK üyesini, DÜRÜST Fırka’nin milletvekillerini de gördü. Bunlar hoppadak vatandaşı viran etmediler, kendilerini zengin ettiler.

UÇAK, DÖNÜP DOLAŞIYORSUN DA MHP MYK ÜYESİ SIFATIYLA, SEZGİN BARAN KORKMAZ’I NİYE ANMIYORSUN

Ulu Tayyare açıklama yapmış, tığ ona şunu sormuştuk; bak senin intihap kampanyana bindi verenlere bak demiştik. Alaattin Çakıcı orada, Mehmet Ağar orada, ‘yanlışlık işleri bakanı’ orada dedik, Korkut Eken orada dedik. Bu arkadaşların eş isimleri nerede geçiyor dedik, dizge anladı. Antrparantez, bire bir da Sezgin Yağmur Korkmaz orada dedik. Güzeşte hafta açıklama yapmış; birisi diyor ki terörle mücadele kahramanı, terörle mücadelede yaptığı işleri değil ki sonradan çevirdiği işlere bahis ediyor ulus. Bir tanesi diyor, çokça değerli İçişleri Bakanı’mız, onun kimlerle fotoğrafı olduğu arasında. Mehmet Ağar’ın hangi pozisyonlarda olduğu beyninde. Alaattin Çakıcı’nın de hapisteyken nasıl aftan yararlanıp çıktığı, ne işlerle çalışır olduğu ortada. Bunları söylemiş bütünü süper herif diyerek. Esas Sezgin Baran Korkmaz var, kampanyanın finansörü. Oğlunun sünnet töreninin kirvesi. Diyor ki ‘Küçük Uçak’ın kirvesi gelmek beni çokça mutlu etti, Ulu Uçak merhametli, yürekli, kendisi Alaşehir amacıyla ayrımsız şanstır.’ Seçim kampanyanda geldi destek verdi. Kampanyanda ödüller verdi. Şanlı Tayyare, dönüp dolaşıyorsun bile MHP MYK üyesi sıfatıyla, Sezgin Baran Korkmaz’ı neden anmıyorsun?

ERDOĞAN, ÜZÜM FİYATI VERİRKEN SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’IN AHBABI ALİ UÇAK’A SORUYOR

SELIM Fırka’nin genel başkanı, cürüm örgütleri ile temasta, Türkiye’nin başını bile şişman belalara sokan ve Süleymanoğlu kaç deyince kaçan, Türkiye’ye bire bir bölüm geçmiş hususi namına çağırıp tecezzi ettikleri demincek Türkiye’nin ölçümlemek üzere istediği ama elinden kaçırdığı birisi ile aşna fişne olan, onun sponsorluğunda Alaşehir Belediyesi’ne hevesli reşit birisine soruyor, üzümcünün geleceğini. Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Yağmur Korkmaz’ın ahbabı Ulu Tayyare’a soruyor. Mösyö Eksiksizlik bile Hür Hususi’e soruyor. Özgür Özel, ziraat odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa para kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Bay Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bilcümle iş ve işlemlerde bir şekilde kaldırmak mümkün.

BAKANLIK, CUMHURBAŞKANININ İMZALI MEKTUBUNU EVLERE SUNACAK

Giderayak bokluk paçalarından akıyor. Familya Bakanlığı, tıpkısı tamim yayınladı. Dağıtım yerleri bilinen. Diyor kim 2022 yılından başlayarak millî mülakat programımız var, müzaheret yapılan hep evlere bir tane biricik gireceksiniz. O evlerde Cumhurbaşkanımızın imzalı mektubunu sunacaksınız. Cumhurbaşkanının mektubu, toplumsal yardım yapılan ailelere. Bu eleştirilince biz bu ziyareti seçme yıl yapıyorduk diyor. Reisicumhur, mektubunda bu uygulamayı ilk kez bu yıl başlattık diyor. Yani bakanı yalanlıyor. Nezaret dahi zat yazısında bakanı doğrusu yalanlıyor. Cumhurbaşkanımızın mektubunu verin diyor.

ALLAH HİÇBİR SİYASETÇİYİ BUNLARA TENEZZÜL KIRAT ARKAÇ DÜŞÜRMESİN

Mektup, 2002’den beri yaptıklarını anlatıyor. AKP propagandası. Düşünün bire bir ülkede yoksullar var, 2002’üstelik daha kuduz, 3 milyon aileye arkalama yapıyorlarmış, deminden 5,9 milyon aileye eski bu. Yani yoksulluğu kaldırmak değil, arkalama düz sülale sayısını iki katına çıkartmak ile övünen bire bir yabansı hükümet. Tığ size 2002’den beri şunları, bunları yapmış, aynı oyu bize verin dememiş Recep Tayyip Erdoğan. Aynı partinin umumi başkanının 2023 propaganda mektubunu Karı Bakanlığı’nın 81 ildeki 975 ilçedeki temsilcilerinin tekerlek tekerlek bakımsız ailelere gidip propaganda yapacakları tıpkı sürecin içerisindeyiz. Cenabıhak tek siyasetçiyi bu arkaç, bu duruma düşürmesin. Bunlara tenezzül ayar ayla düşürmesin. Bunlara ne Erbakan tenezzül etti hangi Süleyman Demirel ne Bülent Ecevit ne Turgut Özel tenezzül etmişti. Eskiden buna tenezzül fail bire bir bir tane siyasetçi yok.

ŞU ANDA EBAT ŞU, ŞEKER NEREDE, BULUNMAYAN, PARA NEREDE YOK

Giresun’üstelik arıcılar geldiler, ‘YANLIŞSIZ Fırka eliyle dolandırıldık’ dediler. Ekincilik, Hayvancılık ve Arıcılık Platformu diye aynı vasat var. Arıcılara, karışık şeker hastaliği taahhüttü ile Türkiye’nin dört bir yanı sıra sene başından itibaren para toplamışlar. 81 ilde yapmışlar. Umumi başkanları Mustafa Sarıoğlu, fahri genel başkanları SELIM Parti Entelektüel Mebus Kavi Güç. Diyorlar kim şeker hastaliği fiyatları çokça arttı, siz bize paraları verin, biz Cumhurbaşkanımızın yardımı ile zaruri görüşmeleri yaparak, ki yapıyorlar üstelik sonra, size karışık şeker hastaliği alacağız, arıcıların gerekseme duyduğu şeker hastaliği bu enflasyondan etkilenmeyecek. Arıcılar bu krizden çıkışın yolunu Mukavemetli Çetin’a istinaden AKP’nin ayrımsız milletvekilinin işin içinde olduğunu görerek işin içine giriyorlar. Şu anda buut şu, şeker nerede, yok, para nerede yok. Paramı ver, para bulunmayan; şekerimi ver, şeker hastaliği yok. Arıcılar, pahalı şeker hastaliği almamak amacıyla yatırdıkları paralarından de oldular ve demincek arılarına şeker alamıyorlar. DOĞRU Tümen Saylav Dayanabilen Güç, ‘Benim bu konularla tek ilgim namevcut’ demeye başlamış. Ama, içtimai iletişim araçları hesabı öyle söylemiyor. Çetin, toplumsal iletişim araçları hesabından TAHAP Genel Başkanı ile gelişigüzel bu amaçla Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısını görüşme etmiş. Tekrar Umumi Başkanı Mustafa Sarıoğlu ile çalışmaları beraberce değerlendirmiş. İkisinin fotoğrafı var. Alay Malay Türkiye Tarım, Hayvancılık Federasyonu konuşma toplantısına katılmışlar. Yanlarında (AKP) İzmir Saylav Cemal Bekle dahi varmış… ve şaşılmayacağı kabilinden atılganlık çevirmek isteyen dolandırıcıların verdiği üzere Süleyman Aristokrat’ya gidip destek istemişler. Yanlışlık işleri bakanımız birlikte bu karenin süresince var.

BU PARALAR NE ANTLAŞMA ÖDENECEK, BU ŞEKERLER NE ANT VERİLECEK

Şimdi Dokuz Canlı Müşkül diyor kim benim bu işlerle ilgim bulunmayan. TAHAP paraları toplamış, arıcıların şekerini vermiyor, Giresunlu arıcılar geri isyandaydı. Bize 40’ın üzerinde ilden geldi. 81 ilde bunlar mülk toplamışlar ve ödememişler. AKP’nin sözcüsünden, kadro başkanvekillerinden bu konuya tıpkı açıklık getirmelerini, bu paralar hangi antlaşma ödenecek, bu şekerler ne ant verilecek bunu tıpkı defa henüz altını çizerek arzu ediyoruz.

CANDAN’I ŞİKAYET EDEN KİŞİ TOGO KULELERİNİN SAHİBİ

Devleti hususiyet dışına çıkararak yönetmeye alışmış Süleyman Soylu, ki bunu muhtarlara da söylemişti, ‘yıkın evi, karar ardı sıra gelsin’ demişti. Mimarlar Odası Ankara Idarehane Başkanı Tezcan Karakuş Candan, onun başına gelenleri kamuoyu ile tutmak durumundayız. İçişleri Bakanlığı Faziletli Düzen Bağı Yerleşmiş, Çankaya Belediyesi’nde etkin Istekle’ı, ‘belediyedeki işine gitmediği’ gerekçesiyle memuriyetten atmış. Yürekten’ı şikayet fail güç TOGO kulelerinin sahibi. Zira Yürekten, onun başkanlığındaki Mimarlar Odası, başvuru yapmıştı. O başvuru sayesinde TOGO kulelerindeki iş ortaya eski ve hüküm kararı ile hükümsüzlük ortaya çıkmıştı.

DANIŞTAY KARARINA RAĞMEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, PERSONELİ SIFIR BİR VAZIFELI HAKKINDA BU KARARI VERMİŞ

TOGO kulelerinin sahibi sayın Özden’ı şikayet etmiş, bunun konusunda Çankaya Belediyesi aynı anket başlatmış ve anket sonucunda karşı prosedür yapmaya lüzumlu görmemiş. Zira anca işe gelmeme kabil bire bir belirleme idmansız. Buna karşin İçişleri Bakanlığı, denetmen yollamış, anket temenni etmiş, vekillik vermiş. Güç Danıştay’a başvurmuş; Danıştay soruşturmaya ister yok demiş. Bunu iptal etmiş. Danıştay kararına karşin İçişleri Bakanlığı, hız kararını hiçe sayıp kişi personeli olmayan bir görevli üzerine bu kararı vermiş. Bu önceki vukuatları değil. KHK ile atılan olan amma OHAL Komisyonu vasıtasıyla göreve iade edilen personeli göreve başlatmıyor İçişleri Bakanlığı. Geçerlilik kararı ile göreve iadeli alanları üstelik başlatmıyorlar. Bu konuda ombudsmana yapılan İçişleri Bakanlığı aleyhine sonuçlanıyor.

AKP’Yİ SIYANET-İ İSLAM HAREKETİ DİYE BİR HAREKET YÖNLENDİRİYOR

Daha ilk 14 curcuna fesih etmişlerdi. Vikaye – i İslam Hareketi… Biz iptal ettirdik deyip övünüyorlar. en üst Fethiye’deki Modern Fest tağyir edildi. Önümüzdeki seçimde fikir kullanacak hep gençlere söylüyoruz, bilcümle taze kardeşlerimiz beyin, ifade özgürlüğünün, sanatın bilcümle yanındalar. AKP’yi Siyanet-i İslam Hareketi diye ayrımsız hareket yönlendiriyor. Bu festivalleri iptal ettirip bilahare birlikte karşısına geçip kuşak atıyorlar. Sizlerle kolpo geçiyorlar… İptal edilen bu festivallere gidemeyen hep zihayat kardeşlerim bilsin kim 20 sene evvel DOĞRU Fırka geldiğinde yegâne curcuna fek edilmiyordu. 20 yıl geçmiş yapılan bu festivallerin kâffesi rahat şen yapılıyordu. 20 sene sonra 10 katına çıkması lazımken Türkiye’da gençlere festival yaptırmayan ve onlara iftira eden bire bir mantalite var. AKP ve MHP’nin Türkiye’yi getirdiği noktada çoluk çocuk festival yapamamakta, iktidara mail sanatkâr değilsen konserlerin bozma edilmektedir. Bunları hem gençlere hem esas-babalarına hem nenelerine-dedelerine şikayet ediyoruz. Bundan Sonra bu işi çözerse sandıkta gençler ve onların büyükleri çözer. Hangi hüküm ne ünsiyet ne bizi dinliyorlar ne üstelik kendi içlerindeki beş altı lime sağduyu insanı dinliyorlar. Şuurlarını kaybetmiş durumdalar.

20 YILDA TUTAN BİR SUNUM MUTEDIL VADELİ PROGRAMI YOK

Yönetmeyecekleri bire bir aktarılma amacıyla Mutedil Vadeli Programı ilan yazar yapamadıklarını bize karı ödevi kendisine vermişler. Başımızla alay malay o Itidalli Vadeli Program’birlikte hangi üstlenme ediliyorsa onu ve daha iyisini yapmayı CHP üstlenme ediyor. Recep Tayyip Erdoğan, tek zaaf etmesin. 20 yılda markajci biricik Ilimli Vadeli Programı namevcut. Tıpkısı tanesi tutak, 2025 hedefleri amacıyla, o da biz iktidarda olduğumuz için.”

“CHP’NİN GÖRÜŞLERİNİ SAYIN UMUMI BAŞBUĞ, SAYIN PARTİ SÖZCÜMÜZ VE ÜÇ TAKIM BAŞKANVEKİLİ AÇIKLAR”

HDP’ye vekillik verileceğine müteveccih iddialar üstüne Özel; “CHP’nin görüşlerini sayın Genel Başbuğ, sayın Öğür Sözcümüz ve üç ekip başkanvekili açıklar. CHP’nin somutlaşmış çıkışlı organlarında görüşülmüş, karara angaje, MYK yoluyla benimsenmiş ve sayın Genel Başbuğ tarafından kamuoyuna duyurulması uygun görülmüş görüşlerini üç kadro başkanvekilimiz, Fırka Sözcümüz ve sayın Genel Komutan’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, zatî değerlendirmelerdir. Bunun ötesinde yapılan temas madde spekülasyondur. Sayın Gürsel Tekin’in orada yaptığı izah bile kendisinin şahsi değerlendirmesidir” dedi.Share: