CHP’Lİ AKIN: KENDİLERİ BENZER OLMAYANLAR VATANDAŞA HİÇBİR HUSUS VEREMEZ

ZONGULDAK’ta 22’nci Arsıulusal Kömür Kongresi ve Sergisi’ne katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Atak, ? Sata sata satmayı tıpkı saygınlık zannedip, çoğalma ve benzerleri onları anlatıp anlatıp kendileri emsal olmayanlar vatandaşa hiçbir şey veremez ” dedi.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi’nin aile sahipliğinde 22’nci Arsıulusal Kömür Kongresi ve Sergisi (ICCET 2022) düzenlendi. Değişik işlik ve panellerle 30 Eylül’e kadar sürecek kongrede maden makinesi ve araba parçaları üreten birçok firma lansman masası kurdu. Kongrenin küşat konuşmalarında hezel kayran CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Ahmet Akış, emeğin başkenti Zonguldak’ta olmaktan gurur duyduklarını belirterek, ‘Bu kurultay mufassal yıllardır millî yerine başlayıp arsıulusal boyuta taşınıp böylelikle bile sorunlara, yaralara reçete olacak noktaya getirilmiş ve bu konuda çokça himmet vermiştir. Türk madenciliğinin, Türkiye’nin geleceğinin planlanması, madenlerin maksimal noktada değerlendirilmesi, Türk ekonomisine, çağdaşlığına, uygulayım bilimi ve bilimine ulama sağlaması açısından haddinden fazla balaban. Bu birikimi geçmiş koca diyerek teknoloji ve inovasyonun günümüzde ulaştığı düzeyle gelişigüzel değerlendirerek madencilik faaliyetlerinde akim kaza, bildirme birkaç çevreye zarara ulaşabilmek tür. Makul planlanıp yönetildiğinde sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda dahi iri ayrımsız işlevsel fariza görecek” dedi.

‘MİLLET İTTİFAKI TAŞ KÖMÜRÜNÜ KALKINDIRACAK’

Dünyanın yeryüzü print mesleklerinden birinin madencilik olduğunu tamlayan Akış, ‘Madencilikte bildirme riskli ve sunu vahim koşullarda olduğunun farkındayız. Tek başına baktığımız ant Zonguldak havzası diğer madencilik faaliyetlerinin toplamından henüz aşkın aksiyon gücü ve yatırımı kapsıyor. Madenciliğin gelişmesinde ulama sunan ancak bugün üvey çocuk muamelesi gören taş kömürünün şehri maalesef DÜRÜST Öğür iktidarında bu noktaya geldi. Çok mail izleme ediyoruz. Kemiksiz kendisine söyleyeyim; budun masasında, Kavim İttifakımızda diğer arkadaşlarla mücahede içindeyiz. Zonguldak’ta taş kömürünü kalkındırmak, doğruluk ettiği noktaya fehmetmek ve geleceğimize öğütmek amacıyla mücadeleye kararlıyız” diye konuştu.

‘HİÇ KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN’

‘Her şeyi satan, satmayı de ayrımsız hisse senedi yapmış kabil anlatan SELIM Fırka iktidarına bir çift sözümüz var” diyen Akın, şöyle bitmeme etti:

“Sata sata satmayı benzeri saygınlık zannedip, mutluluk ve benzerleri onları anlatıp anlatıp kendileri eş olmayanlar vatandaşa tek şey veremez. Bir taraftan kızgın vurup harman savuracaksınız, aynı taraftan filolar halinde ışıklar açıp rastgele çeşit israfın sonuna kadar gideceksiniz, bir taraftan de vatandaşa tavsiye mektubu vereceksiniz. Ülkeyi yönetenlerin hem millete hem dahi söyledikleri insanlara yaşıt olup kendilerinden başlamaları gerekir. İkide aynı vatandaşa ‘Biz şunu yapıyoruz, bunu yapıyoruz’ etmek yerine kemerleri kendileri sıkması geçişsiz ancak bu şekilde ilerleyebiliriz. Tek kimsenin umutsuzluğa kapılmamasını kâm ediyoruz. Türkiye’nin savrulmasına da katiyen izin vermeyeceğiz. Geçmiş koca, sonradan çevre ve sonraları eroin ilkesiyle erke ve madencilik, Kavim İttifakı’nın iktidarında asır atlayacak. Ranta, yanlış erke politikalarına müsaade vermeyeceğiz. Bize göre yeryüzü önemlisi iktidarımızda mühim madenler kamu marifetiyle işletilecek. Hesaplı ve çevresel tıpkı kömür madenciliği sektörü üzere sektörde neşelilik gösteren kuruluşlarla pozitif hareket birliklerinde bulunacağız. Kamunun elini güçlendirip bahis konusu tarafların aracısız katılımını sağlayıp tüvana aynı yönetimi ortaya koyacağız. İktidarımızda, DOĞRU Öğür döneminde mesleksel odaların elinden alınan mesleksel denetleme yetkilerini yeniden odalara iadeli edeceğiz. Sivil topluluk örgütleri demokrasimizin elzem tıpkısı unsurudur. Korkmaya lüzum namevcut. Cemi aksine faydalanıp yararlanıp enformasyon kurmak geçişsiz. Gelişigüzel kalkmak, haddinden fazla seslilikten biperva kat çapmak geçişsiz. İnşallah Türkiye’yi vazıh günlere gelişigüzel çıkaracağız.”Share: