CHP Heyeti Tepebaşı’nda Türkiye’nin İlk Düşüncesiz Site Projesini İnceledi

Tepebaşı Belediyesi’nin Türkiye’dahi geçmiş ve biricik olma özelliği taşıyan, bir numara çocuk aptal site projesi Remourban’ın uygulama alanı Melih Kavga Yaşam Köyü’nü durumunda inceleyen TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Mebus Haydar Akar, CHP Takım Başkanvekili ve Sakarya Saylav Engin Özkoç ile CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, kudretli çalışmalarından periferi Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç’ı tebrik etti.

TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kadro Başkanvekili ve Sakarya Mebus Açık Deniz Özkoç ile CHP Bilecik Mebus Yaşar Tüzün, Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç’ın konuğu olarak Tepebaşı Belediyesi’nin projelerini durumunda gördü. CHP Eskişehir Saylav Utku Çakırözer ve Eskişehir Büyükşehir Şehremini Yılmayan Büyükerşen’in dahi katıldığı ziyarette Ataç, konuklarına merkezleri tanıttı.

BİRİMLERİ İNCELEDİLER

Konuklar geçmiş yerine birinci tohum Türkiye’deki evvel ve tek akil site projesi olan Remourban’ın uygulama alanı olan Melih Savaş Hayat Köyü’nde düz düz birimleri inceledi. İbrahim Ethem Kesikbaş Engelliler Kurgu Atölyesi’ni, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ve Alzheimer Mihman Evi’ni musahabe eden mihman heyet daha bilahare Kip Özöğüt Hayat Merkezi ile Tepebaşı Belediyesi’nin pandemiden etraf yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının isimlerini ölümsüzleştirmek üzere hayata geçirdiği ‘Varlığınız Sağlığımız Anıtı’nı de durumunda gördü.

Ataç proje ve çalışmalara ilişik bilgiler aktarırken, arsıulusal düzeyde Türkiye’ye ilk defa kazandırılan ödüllerden de bahsetti. Konukları birlikte çalışmalarından dolayı Ataç’ı tebrik kartı ederken, başarılarının devamını diledi.

Share: