CHP heyeti Malatya’da temaslarda bulundu

CHP umumi başkan yardımcıları Fethi Açıkel, Ege Ağbaba ve Onursal Adıgüzel Malatya’bile basın toplantısı düzenledi.

Açıkel, partisinin memleket başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, Cumhuriyet Altını tarihinin yer şanlı ve ciddi seçimine akıllıcasına ilerlediklerini söyledi.

Bu yüzden seçme kesimle benzeri araya gelmek istediklerini anlatım eden Açıkel, şöyle bitmeme etti:

“Herkesle helalleşmek ve bütün Türkiye’yi, 85 milyonu kucaklamak istiyoruz. Şu dakika Türkiye’nin mecmu gazetecileri, akademisyenleri, doktorları, sanatçıları ve arz çokça birlikte gençleri bastırık altında. Bu anlamda rastgele makule provokasyonu boşa çıkaracak şekilde reviş, siyasa gerçekleştiriyoruz. Bu ülkenin muhafazakar demokratlarını, milliyetçi demokratlarını, salim demokratlarını, Kürt demokratlarını, toplumsal demokratlarını, Cumhuriyetperver demokratlarını, aynı araya getiriyoruz.”

Onursal Adıgüzel bile çeşitli çalışmalar yaptıklarını, partilerinin sayısal altyapısının güçlendirilmesi ve intihap dönemine müteveccih hazırlıklarının olduğunu belirterek, bu kapsamda 13. büyükşehir olarak Malatya’yı müzakere ettiklerini dile getirdi.

Türkiye’nin çok varlıklı bire bir büyüklük olduğunu anlatan Adıgüzel, “Ama ne efsus kim kırıcı yönetiliyor. Şayet Türkiye dolgunca yönetilirse bütün vatandaşlarımızın refah düzeyi artar. Bunu çabucak hesaplı olarak söylemiyorum. Vatandaşın mutlu olacağı, gençlerin kendini geniş anlatım edebileceği, festivalini yapabileceği, emeklinin hayat zarfında tatil yapabileceği, fırsatları bulabileceği tıpkısı ortamı hep birlikte hayata geçireceğiz.” dedi.

Iye Ağbaba ise gâh festivallerin halel edilmesini eleştirerek, “Gençlerin organizasyonlarını yasaklamaya çalışıyorlar. Bazen firmaların yapmış olduğu festivalleri yasaklamaya çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Share: