CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Koca, Muş’ta konuştu Açıklaması

Cumhuriyet Umum Partisi (CHP) Umumi Başkan Yardımcısı Muharrem Eş, “Divan 1 Ekim’dahi açılıyor. 2 Ekim’de CHP’nin aile sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda seçkin özdek haddinden fazla ayrımlı olacak.” dedi.

Parti Divan Üyesi Düş Akdoğan ve Kadın Kolları Umumi Başbuğ Yardımcısı Ayten Gülsever ile Muş’a gelen Ayvaz, partisinin toprak başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Muş, Bingöl, Elazığ ve Tunceli’birlikte iş yürüteceklerini belirtti.

Parti, Kavim İttifakı ve 6’lı masa namına çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Eş, şöyle konuştu:

“Demokratik ülfet devleti için güçlendirilmiş parlamenter sistemi gerçekleştirme edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Kavim İttifakı’nın reisicumhur adayı Türkiye’nin 13. reisicumhur olacaktır. Öncelikle vatandaşın bunaltıcı sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Sedir’ten çıkaracağımız yasa ‘siyasi ahlak yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ için olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız hazır. Anayasal ve yasalı çalışmalarımız tamamlandı.”

“Divan 1 Ekim’de açılıyor. 2 Ekim’üstelik CHP’nin ocak sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda rastgele madde haddinden fazla ayrımlı olacak.” diyen Eş, iktidarları döneminde geçmiş yapacakları işlerden birinin dahi “Orta Doğu Sulh ve İşbirliği Teşkilatı”nı yapmak olduğunu kaydetti.

Teşkilatın müessis devletlerinin Türkiye, Suriye, İran ve Irak olacağını aktaran Eş, şöyle bitmeme etti:

“Bilahare değişik devletler de katılacak. Orta Doğu’da mesail çözülecekse buradaki devletler ve milletler çözecek. Bu çalışmaların bütünü yapılıyor. Seçme kararı alındığı dönem Türkiye şen ayrımsız çağ algı. Türkiye’nin kaynakları ve kalifiye canlı nüfusu var. Tek kimse budunsal kimliği, inancı, mezhebi, düşüncesi ve hayat tarzı sebebiyle ötekileştirilemez. Buna katiyen cevaz edilmeyecek. 85 milyon barış ve varlık süresince bilcümle alay malay yaşayacağız.”Share: