Çerkezköy’de İlköğretim Haftası Kutlandı

Tekirdağ Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yoluyla planlı 2022-2023 Yetişek ve Talim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programına katıldı.

Çerkezköy Belediye Başkanı Akay, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 2022-2023 Terbiye ve Tedris Yılı İlköğretim Haftası tebrik programına katıldı. Program, çelenk töreni ile başladı. Çelenk törenine Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Reisi Akay, İlçe Milli Terbiye Müdürü Hüseyin Gümüş, amme çalım ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, meslek müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulmasının arkası sıra, gocunmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İlköğretim Haftası tebrik kartı programı saat 10: 00’da Yunus Emre İlkokulu bahçesinde planlı etkinliklerle devam etti.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Gümüş günün medlul ve önemine dair konuşmasını yaptı. Akabinde Yunus Emre İlkokulu öğrencileri şiirler okudu, oratoryo gösterisi yapıldı ve öğrencilerden oluşan koro şarkılar söyledi. Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi El Oyunları Ekibi’nin gösterisinin ardından İlköğretim Haftası tebrik kartı programı sona erdi.

Share: