Çekirge Kuşu kuşlarından gökyüzünde görsel şölen

Çekirge Kuşu kuşlarından gökyüzünde görsel ziyafet

YOZGAT – Yozgat semalarındaki sığırcıkların dakikalarca süren ve gökyüzünü şenlendiren yetişkin dansları izleyenleri mest etti.

Akşam Ezanı saatlerinde kent merkezine akış fail yüzlerce çekirge kuşu kuşunun gökyüzünde tıpkısı anda kanat çırpması izleyenleri sarhoş etti. Farklı şekiller oluşturarak ara sıra ayrılıp yeniden birleşen kuşların şehir merkezinin ayrımlı bölgelerine her an dans edercesine uçması, vatandaşlar eliyle candan izlendi. Gökyüzündeki muhteşem dansları ile izleyenleri büyüleyen çekirge kuşu kuşları Yozgat semalarında seyrine bıkılmayan görüntüler oluşturdu.

Kuşların görsel şölenine tanık olan vatandaşların bazıları bu anı ölümsüzleştirmek üzere çökertme telefonlarına kaydetti. Dakikalarca süren görsel şölenin arkası sıra sığırcık kuşları, Cumhuriyet Meydanı’ndaki ağaçların dallarına sığındı. Sığırcıkların dakikalarca süren etkileyici gösterisini izleyen vatandaşlardan Muhammed Akıllıca, “Sığırcık kuşları görsel şölen sunuyor. Havada birbirlerine değmeden ve kontak etmeden alelumum akşam vakitlerinde havada, haddinden fazla pir bire bir şölen sunuyorlar. Biz da zevkle seyrediyoruz” dedi.

Share: