Çanakkale’deki cinayette 3 tutuklama

ÇANAKKALE’nin Bayramç ilçesinde Recep A. (70), kurutmaya bıraktığı mısırlarına hayvanlarının girdiğini argüman ettiği Hüseyin Müstehap ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda Recep A. Hüseyin Mazbut’i (63) av tüfeği ile öldürdü. Görüngü sonrası gözaltına alınan Recep A., C.A. ve R.D., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

?Görüngü, çarşamba günü saat 09.30 sıralarında ilçeye ilişkin Türkmenli köyünde meydana geldi. Fellah Recep A., hayvanlarına hasat ettiği mısırları yok etmek için beton zemine serdi. Serdiği mısırlara Hüseyin Geçer’in hayvanları girince düet arasında tartışma daha çok. Ağız Dalaşı gelişmemiş sürede kavgaya dönüştü. Bu sırada Recep A., yanındaki av tüfeğini Bedii’e doğrulup, ateşledi. Kanlar süresince yere yığılan Mergup, fenomen yerinde hayatını kaybederken, Recep A. ise kaçtı. Recep A.’nın olayın peşi sıra köy muhtarını arayarak cinayeti itiraf ettiği öğrenildi. Jandarma ekipleri eliyle gözaltına alınan Recep A. sorgulanmak için karakola götürüldü. Yapılan çalışmalar sonucunda, Recep A.’nın oğlu C.A. ile yakını olduğu R.D.’nin da cinayetle ilgisi olduğu ortaya bundan sonra. C.A. ve R.D. cingöz ekipleri vasıtasıyla gözaltına makbuz.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan Recep A., oğlu C.A. ve yakını R.D. adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan 3 kaba da tutuklandı.

Share: