Çalınan köpeğini hoşgörüsüz kabul etmek için uğraş başlattı

İzmir’in Han ilçesinde oturduğu kafede 10 maaş French bulldog cinsi köpeği çalınan Berrin Navruz, köpeğini et kafalı ahzetmek için uğraş ediyor.

Alsancak semtinde kıpırdak ve tıpkısı kursta yöneticilik özne 50 yaşındaki Berrin Navruz, 17 Meyan Cumartesi günü daimi müşterisi olduğu kafede adisyon bayılmak için kasaya gittiği anda yanından ayrıldığı köpeğini kaybetti.

Köpeği seçme yerde arayan Navruz, tıpkısı işletmenin güvenlik kamerası görüntüsünden köpeğinin iple çekilerek götürüldüğünü belirledi. Navruz, görüntülerle polise başvurdu. Polis Güçleri şüphelilerin aynı kısmına ulaştı ancak köpeği iple çekerek götürücü kişinin kimliği tespit edilemedi.

Şüpheliler, ifadelerinin arkası sıra azade bırakıldı. İşin peşini bırakmayan Navruz, Alsancak’ın hemencek herhangi bir hesabına zar astı.

“Onsuz yapamam”

Berin Navruz, AA muhabirine, “Çulpan” ismini verdiği 10 maaş köpeğinin bulunması için yetkililerden ve hayvanseverlerden müzaheret istediğini dile getirdi.

Gözyaşları içre boydak yaşadığını ve köpeğinin İzmir’deki tek dostu olduğunu anlatan Navruz, “O kadar beribenzer ki yemeğini özlük yiyemez. 10 aylık çağa. İzmir’de ikimizin birbirimizden apayrı kimsesi yok. Lütfen müzaheret edin. İzmir’de tek yaşıyorum. Ego onsuz yapamam.” ifadelerini kullandı.

Şüpheliyle telefonla konuşmuş

Polis soruşturması sırasında şüphelileri gördüğünü, birisinin telefon numarasına ulaştığını ve kendisinden şikayetçi olmayacağını söyleyerek köpeği getirmesini istediğini anlatım fail Navruz, bu kişinin “Ego köpeği buldum amma satmışlar. 3 bin teklik istiyorlar” diyerek kendisinden servet irade ettiğini, servet göndermeyi kabul ettiğini fakat bire bir süre bilahare dahi bu kişinin kendisiyle iletişimi kestiğini belirtti.

“Yavruma yankılanmak istiyorum”

Köpeğini icat etmek için herhangi bir yere car astığını dahi ifade fail Navruz, “Ne pahasına olursa olsun ulaşacağım. Çünkü benim evladım. Her öz pahasına vurmak istiyorum. İş yerime gidemiyorum. Haddinden Fazla küçücük ve bensiz yapamaz. Ben sonuna kadar uğraşacağım. Gören duyan herkesten dilek ediyorum. Hangi kadar hızlı bulunursa yavrum o kadar daha bir iki biberli çeker.” sözlerine kayran verdi.

Share: