Burhaniye Belediyesi, Asfalt Çalışmalarına Çabukluk Verdi

Burhaniye Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı asfalt çalışmalarına yordam verdi. Belediye Reisi Yüksek Eksiksizlik Deveciler, ilçenin arz kritik yollarından olan ve yıllardır hal bekleyen Tuzla Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Burhaniye Belediye Reisi Mürtefi Kemal Deveciler, ilçenin üst yoldan Akçay’a bağlantısını oluşturan ve tahminî 3 km uzunluğunda olan Memleha Caddesi’nde başlatılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Deveciler, Çanakkale – İzmir yolundan başlayarak Sırt Mezarlığı’nın yanından DENETKO yaka için kadar uzanan caddede çalışmaların  1 hafta içre başlayacağını ve yolun yüzeysel kaplamayla asfaltlanarak hizmete açılacağı müjdeledi.

Tamamı Burhaniye Belediyesi aracılığıyla yapılacak olan yolun söküm işlemlerinin başladığını belirten Deveciler, “Burhaniye’nin Edremit ve Akçay’a ulaşımını güdük yoldan sağlayan bu caddemiz yıllardır makus talihiyle hizmet bekliyordu. Vatandaşlarımızın yolun berbat olmasından ufuk sürekli şikayetlerini değerlendirerek yolun yenilenmesi kararını aldık. Cümle söküm ve imal işlemleri Belediyemiz marifetiyle yapılacak olan yolumuzu bildirme gücük zamanda tamamlayarak kullanıma açmayı planlıyoruz. Burhaniye’mizin bu kanayan yarasını da bu şekilde otama edecek ve yıpranmamış hizmetlere imza atacağız” dedi.

Share: