Bu evden kısaca 40 ton çöp çıkartıldı

– Bu evden tahminî 40 ton gübür çıkartıldı

Çevre sakinlerinin ihbarı ile harekete sabık belediye ekipleri, çöpleri 2 kamyon ve kamyonete yükleyebildi

Çöp habbe sahibinin alın komşusu olan Mehmet Alparslan:

“Elan ilk polis ve itfaiye aracı gelmişti, kadının içeride öldüğü oranlama ettiler”

“Evi çok bakımsız kullanıyordu, mahalle olarak rahatsızız”

ESKİŞEHİR Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde psikolojik rahatsızlığı olduğu sav edilen kadının evinde, çevreden topladığı 2 kamyon ve 1 kamyonet dolusu gübür uray ekipleri tarafından temizlendi.

İstiklal Mahallesi Mustafa Eksiksizlik Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir binada etkili Zeynep O. isimli kadının tafsilatlı zamandır çevreden topladığı çöpleri evine depoladığı tespit edildi. Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine etki ile binaya gelen şehremaneti ekipleri, anahtarcı sayesinde eve girdiklerinde odaların atılan özellik ve çöplerle komple olduğunu görünce şaşkına döndüler. Tahminî 40 titrem gübür bulunduğu memul evi dercetmek isteyen uray görevlilerine cevaz vermeyen Zeynep O., uray çalışanlarına print anlar yaşattı. Az Çok acı kokan 2 kamyon ve 1 pikap dolusu çöpü likidasyon çalışmalarına başlayan şehremaneti ekipleri, habbe içerisinde yürümekte bile zorlandı.

“Daha önceki polis güçleri ve itfaiye aracı gelmişti, kadının içeride öldüğü aritmetik ettiler”

Çevreden çöpleri toplayarak evine depolayan Zeynep O. isimli şahsın karşı komşusu olan Mehmet Alparslan, mahalle sakinleri kendisine durumdan tasalı olduklarını dile getirdi. Çevreye yayılan bozuk kokudan muhit kadının içeride öldüğünü anlayış ettiklerini söyleyen Alparslan, “Ego cebin apartmandan komşusuyum. Bu kardeşimiz tıpkısı zamanda dünyalık sahibi. Yaklaşık 10-15 gündür kendisini görmüyoruz. Evi haddinden fazla bakımsız kokuyor. aralıksız evin önüne gelip gidenler oluyordu, fakat kendisi tek şekilde komşularına yardımcı olmuyordu. ‘Evi temizleyin, düzene sokun, mahallede araz oluyor’ diyorduk. Amma karşılık vermiyordu. Evi birlikte haddinden fazla bozuk kullanıyordu. Mahalle olarak rahatsızız. Şikayet edenin kim olduğunu bilmiyorum, fakat bu konuda tüm apartman ve mahalle rahatsızdı. Şikayet edildiğini bilmiyorum. Henüz geçmiş polis güçleri ve itfaiye aracı gelmişti. Kadının içeride öldüğü adisyon ettiler. Bu şekilde bir ihbar reşit. Kadının evde olmadığını tayin ettiler. Elan bilahare evi boşaltırken görüyorum. Dışardan hangi bulursa eve getiriyordu. Ego onları görüyordum. Namına dahi söylüyorduk ‘Ne bulursan getirme’ diyorduk, amma eline hangi geçerse getiriyordu. Herhalde ruh bilimsel rahatsızlığı vardı. Üste koridorun girişinde üstelik karton ve teneke kutular vardı. Kat kapısına üstelik bire bir güruh çarkıt ve atılmış gereç koyuyordu. Mahalle yerine bu durumdan 3 senedir rahatsızız. Şikayet fail kesinkes vardır. Ego şikayet etmedim, ama gelip gideni komşu yerine bu büyüklüğünde gördük” şeklinde konuştu.

Share: