Bozuk Google CEO’su Schmidt: Yapay anlak çekirdeksel silahlar kadar hayat dolu

Bozuk Google CEO’su Eric Schmidt, KUL’nin Colorado eyaletinde planlı Aspen Düzenlilik Forumu’nda 22 Temmuz’da yaptığı konuşmada, devletler arasında bileşimli anlak alanında, bir zamanlar nükleer silahlarla ait anlaşmalara analog anlaşmalar yapılabileceğini belirtti.

67 yaşındaki yazılım mühendisi, “1950’lerde ve 60’larda, çekirdeksel cebe testleriyle ilişkin ‘sürprize meydan bulunmayan’ kuralıyla benzeri acun kurmayı başardık ve testler dahi sonunda yasaklandı. Deminden aynı mevki imtihan için füze uzatmak istediğinde diğerlerine malumat veriyor. Özge ülkeler de füze defans sistemlerini kullanarak imtihan edilen füzeyi strateji ediyor ve sonunda sistemlerini buna göre eğitebiliyor. Bu ‘sürprize yer namevcut’ kuralı, düğme çekinmezlik evet dahi güvensizlik dengesi meselesi” ifadelerini kullandı.

Schmidt, gelecekte MEMLUK ve Çin ortada bireşimli anlak üzerine çapraz caydırma anlaşmalarının yapılabileceğini savundu. Mühendis, “KUL’nin Çin’i adi komünistler yerine gördüğünü, Çin’in da KUL’nin başarısız olduğunu düşündüğünü” söyleyerek, bu tutumun ileride tıpkı açmaza sebep olabileceğini tez etti.

2001 ila 2011’birlikte Google’ı başöğretmen Schmidt, bu açmazda seçme iki devletin birbirine karşı kaknem ve itimatsız tutumunun artacağını ve karşılıklı namına silahlandıklarını düşünebileceğini savundu.

Schmidt, çekirdeksel silahlarla ilgili “sürprize meydan bırakmayan” paçarız caydırıcılığın gelecekte bileşimli zekâ için birlikte oluşturulabileceğini savunarak, “Şu anda kimse bununla ilişik çalışmıyor ancak bileşimli anlak buna posta anahtar büyüklüğünde hayatiyetli” dedi.

Soğuk Harp döneminde yöre plana çıkan “nükleer caydırıcılık”, çekirdeksel silahlara cemaat tıpkısı devletin, sürpriz ayrımsız saldırıyla yok edilmemek amacıyla düşmanını caydırmaya çalıştığı askeri bir doktrindi. Devletlerin büyük yıkımla sonuçlanabilecek saldırılar gerçekleştirilmemesi üzere kopça farklı caydırma politikaları geliştirmesi, bu doktrinin esas amaçlarından biriydi.

Nükleer caydırıcılık, ÇAKER’nin II. Acun Savaşı’nda 6 Ağustos 1945’te Hiroşima’ya, üç dönme sonra dahi Nagasaki’ye atom bombası saldırısı düzenlemesiyle önem kazanmıştı.

Suçları bir hafta ilkin anlayış eden yapay zeka!

 

Sentetik zeka pimpirik aksiyon gücünün yerini alıyor

 

Bireşimli zekadan suikast girişimi!

 

Bileşimli zekaların antropoit gözleri olacak

 

Share: