Bornova’da sel suları otomobili hakeza sürükledi, hisse senedi yerlerini su bastı

Bornova’birlikte baskın suları otomobili hakeza sürükledi, hareket yerlerini akarsu bastı

İZMİR İzmir’da etkili olan sağanak yağmur kentin bazı noktalarında su birikintisi oluştururken, Bornova ilçesinde geçtiğimiz aylarda su baskının olduğu noktada esasen aynı görüntüler meydana getirdi. Oluşan su birikintisi park halindeki ara bulucu sürüklerken o anlar tıpkısı gelişim yerinin düzenlilik kamerasınca kaydedildi.

İzmir’in ara sıra ilçelerinde hareketli olan sağanak yağmur cihetiyle kayran vadi akarsu birikintileri meydana geldi. Kentin farklı ilçelerinde ana yol ve sokaklar, bodur sürede enerjik olan sağanak ile göle döndü. Bornova ilçesinde kanalizasyonlarda seylap meydana geldi, iş yerlerini akarsu bastı. Şehremaneti ekipleri, suların tahliyesi amacıyla çalışma başlattı.

Yine analog görüntüler

Geçtiğimiz Ağustos ayında boğanak yağışın etkisiyle akarsu birikintilerinin olduğu Bornova Pınarbaşı’nda gene gelişim yerlerini su bastı. Dakikalar içerisinde hisse senedi yerlerinin içi suyla dolan esnaf, suyu boşaltma etmekle uğraşırken, sokakta park halindeki ayrımsız makine dahi sürüklenerek öndeki benzeri araca çarptı. Otomobilin sürüklendiği ve aksiyon yerlerinin suyla dolduğu anlar, hareket yerlerinin güvenlik kameraları marifetiyle kaydedildi.

Vatandaşlar tepki gösterdi

Öte yandan ayrımsız mahalle ve tıpkı sokakta kestirmece 3 kamer arayla analog görüntülerin meydana gelmesine vatandaşlar reaksiyon gösterdi. Biriken baran sularının sürüklediği aracın sahibi İbrahim İlhan, “Buranın altyapısının acilen düzeltilmesi geçişsiz. Araç baran sularının etkisiyle sürüklenmiş. Umum freni dahi çekili halde olmasına karşın sürüklenerek öndeki araca vuruyor. Sabık yağmurda dahi hakeza olmuştu; gine gelişim yerlerini su bastı. Buraya yetkililerin acilen çözüm bulması gerekiyor” açıklamasında bulundu. Çalıştığı berber dükkânı dükkanında suları boşaltma eden Hüseyin Sütcü ise, “Rezillikten bambaşka bir şey değil. Gelişigüzel yağmurda bu rezilliği çekiyoruz. Rögarların temizlenmesi gerekiyor. Bura Pınar Caddesi ve rastgele yağmurda esnaf olarak bu derdi çekiyoruz” açıklamasında bulundu.

Share: