Bornova’da hâkim suları bire bir otomobili böyle sürükledi

İzmir Bornova ilçesinde aktif olan bora yağış kentin gâh noktalarında akarsu birikintisi oluştururken, Bornova ilçesinde geçtiğimiz aylarda su baskının olduğu noktada gine bir görüntüler meydana getirdi. Oluşan akarsu birikintisi otopark halindeki ara bulucu sürüklerken o anlar ayrımsız gelişim yerinin düzenlilik kamerasınca kaydedildi.

İzmir’in bazı ilçelerinde etken olan bora yağış sebebiyle düz meydan akarsu birikintileri meydana geldi. Kentin ayrımlı ilçelerinde ana yol ve sokaklar, gücük sürede etkin olan bora ile göle döndü. Bornova ilçesinde kanalizasyonlarda taşkın meydana geldi, hisse senedi yerlerini su bastı. Şehremaneti ekipleri, suların tahliyesi için iş başlattı.

Yine benzer görüntüler

Geçtiğimiz Ağustos ayında sağanak yağışın etkisiyle akarsu birikintilerinin olduğu Bornova Pınarbaşı’nda yine hareket yerlerini akarsu bastı. Dakikalar içerisinde gelişim yerlerinin içi suyla dolan esnaf, suyu tahliye etmekle uğraşırken, sokakta otopark halindeki tıpkı makine birlikte sürüklenerek öndeki tıpkı araca çarptı. Otomobilin sürüklendiği ve hisse senedi yerlerinin suyla dolduğu anlar, gelişim yerlerinin düzenlilik kameraları yoluyla kaydedildi.

Vatandaşlar aksülamel gösterdi

Öte yandan benzeri mahalle ve bire bir sokakta yaklaşık 3 ay arayla benzer görüntülerin meydana gelmesine vatandaşlar tepki gösterdi. Biriken yağmur sularının sürüklediği aracın sahibi İbrahim İlhan, “Buranın zir yapısının acilen düzeltilmesi geçişsiz. Vesile baran sularının etkisiyle sürüklenmiş. Halk freni de çekili halde olmasına rağmen sürüklenerek öndeki araca vuruyor. Geçen yağmurda de hakeza olmuştu; yeniden hisse senedi yerlerini su bastı. Buraya yetkililerin acilen çözüm bulması gerekiyor” açıklamasında bulundu. Çalıştığı perukar dükkanında suları tahliye fail Hüseyin Sütcü ise, “Rezillikten bambaşka bir madde değil. Değme yağmurda bu rezilliği çekiyoruz. Rögarların temizlenmesi gerekiyor. Bura Pınar Caddesi ve her yağmurda esnaf namına bu derdi çekiyoruz” açıklamasında bulundu. – İZMİR

Share: