Bilecik Valisi Kızılkaya’dan vatandaşlara 741. Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri’ne davet

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Söğüt’te 9-10-11 Ilkgüz tarihlerinde düzenlenecek olan “741. Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri”hangi vatandaşları çağırma etti.

Vali Kızılkaya, alay öncesi kentte fariza özne matbuat mensuplarıyla Söğüt’teki ayrımsız restoranda buluştu. Kızılkaya, neşe hazırlıkları kapsamında yapılan çalışmalarla ilişkin basın mensuplarını bilgilendirdi.

Daha sonradan şenliğin gerçekleştirileceği Ertuğrul Gazi Türbesi ve Merasim Alanında devam fail çalışmaları durumunda inceleyici Kızılkaya, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer ile Söğüt Belediye Reisi İsmet Sever’den bilgelik aldı.

Kızılkaya, Ertuğrul Gazi Türbesi uğrunda gazetecilere, türbenin yanına bir cami ve hafızlık kursunu inşa ederek bölgeyi tıpkı budun bahçesi konseptiyle güzelleştirdiklerini söyledi.

Şenliğin gerçekleştirileceği alandaki çalışmaları gözden geçirdiklerini vurgulayan Kızılkaya, “Bu sene 741. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri, temas sene olduğu üzere geçtiğimiz yılların üstelik konusunda koyarak coşkuyla ve Ertuğrul Gazi’nin bize emanet ettiği felsefeyi ona reva aynı şekilde anarak algı edeceğiz. Hep vatandaşlarımızı bu şenliğe katılmaya, coşkuyla bizim yanımızda olmaya nida ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Kızılkaya, türbe çevresinde bitmeme eden projelerle ilişkin alanı gezerek gazetecilere çalışmalarla ilişkin bilgi verdi.

Share: