Beytüşşebap’ta büyüklük imkanları ihtiyaç sahiplerinin hizmetinde

Beytüşşebap’ta şevket imkanları gerekseme sahiplerinin hizmetinde

ŞIRNAK – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde devletin şefkatlilik eli takdirleri topluyor. Hayata güzeşte proje yardımıyla onlarca ailenin bütün ihtiyaçları karşılanıyor. İlçede 5 yıldır süren sıcak yemek projesi ise devam ediyor.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Kaymakamlığa sınırlanmış Içtimai Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı tarafından “vefa projesi” adı altında yaşlı, özürlü ferdî bakım ihtiyaçlarını gideremeyen 80 ailenin kovanlık işleri haftada benzeri el yapılıyor. 2 sene evvel hayata geçen projeyle yüzlerce karı ve binlerce vatandaş faydalandı. Haftada bir ahit 12 günahsızlık görevlisi gittikleri rastgele mahallede yıkanacak evleri tamamıyla temizleyip yıkıyor. Yıkanacak halı ve ayrıksı eşyalar ise yıkamaya götürülüyor.

İlçe Kaymakamı Kemal Sevgili, projenin bitmeme edeceğini belirtti. Devletin temas ant olduğu gibi bu günde, yarında vatandaşın beraberinde olacağını tabir fail Kaymakam Ülkü, “Kimsesiz, buğulanmış, bakıma muhtaç ve şahsi bakım ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını diremek amacıyla 2 yıl evvel bir proje hayata önceki bizlerde göreve başladığımız günden beri ilçemizdeki en güzelce projelerden biri olan vefa projesini devam yol açmak istedik. Bu sayede herkesin yararlı duasını kabul etmek bizleri bahtiyar ediyor. Tıpkısı zamanda 5 sene evvel başlatılan sıcak aşındırmak projesi da 50 ailemiz için ısıdam aşındırmak dağıtımı yapılıyor. Seçme aktarılma 4 nev sıcak kemirmek ekiplerimiz eliyle evlerine büyüklüğünde götürülüyor” dedi.

Share: