Batman’da hırsızlar bir caddedeki dükkanlara dadandı: O anlar kamerada

Batman’de hırsızlar tıpkısı caddedeki dükkanlara dadandı: O anlar kamerada

BATMAN Batman’dahi arka arkaya farkı dükkanlarda yaşanan arakçılık olayları esnafı bezdirdi. Hırsızların bayındır tavırları asayiş kameralarına saniye saniye yansırken, zanlılar hareket yerlerinden 250 bin teklik malzeme çalarak kayıplara karıştı.

Batman- Diyarbakır yolu üstünde esnaflık işleyen vatandaşların dükkanlarına dadanan hırsızlar tahminî 2 kamer içerisinde beraberinde duran 6 hareket yerinde hırsızlık yaptı. Batman’da esnaflık işleyen Mehmet Ekici isimli yurttaş, kısaca yerine iki aydır bölgelerine hırsızların dadandığını ve geçtiğimiz hafta üstelik arabasının camını kırıp içine girdiklerini söyledi. Ekici, “İki aydır bizim bölgeye hırsızlar dadanmış. Sabık hafta bizim arabaların camı kırmışlar. Arabada bire bir molekül bulamayınca birlikte içene engel vermişler. Taraf taraftaki komşumuz seramikçi. Adamın bekçisini zedelenmek etmişler, fayanslarını çalmışlar. 40-50 bin liralık çini çalmışlar. Bizim taraf taraftaki komşumuzun dahi sabık devir deposuna girmişlerdi, dükkanına girmişlerdi. Takviye takımı, zindelik malzemesi ne var ne yok rastgele şeyini çalmışlar. Polisler dahi geliyor buraya yardımcı olmaya çalışıyorlar ama bence umar değil. Günlük devriye atılması gerekiyor. Her akşam bizim burada şeb 24.00 ila 01.00 saatleri arası kendimiz geliyor burada devriye atıyoruz. Kendimiz atıyoruz devreyi. Gereğinin yapılmasını bekliyoruz. İnşallah yardımcı olurlar bize” dedi.

“Hırsızlara sesleniyorum gelmeyin, yapmayın, etmeyin”

Hırsızlara seslenen esnaf Mahsun Çevik, “Burada esnafız. Hırsızlardan çokça şikayetçiyiz. Gelişigüzel ahit aynı yere giriyorlar. Burada komşularımız tutmak amacıyla 5 ayrı yere girdiler. Bizim dükkanın korkuluklarını çaldılar. Komşularımızın fayanslarını, çelik kasa, bilgisayarlar, ufolar, dayanak takımları. Burada biz yetkililerden bire bir hal bekliyoruz. Elimizde azrail görüntüleri üstelik var. Gelişigüzel çağ bu olayları yaşamaktan haddinden fazla sıkıldık mağduruz şikayetçiyiz yetkililerden bire bir hal bekliyoruz bu işe. Burada kâin bütün esnafların dükkanına haydut giriyor. Seçme dolaşma geliyorlar. Bunlar bir çete kurmuşlar artık yetkililerden bire bir çözüm istiyoruz. Bu konu ile ilgili. Yarın öbür devir lavabo değil bile gönül girip hep eşyalarımızı çalacaklar. Burada ayrımsız apaz insanız. Hırsızlığa lüzum yok. Hırsızlara dahi sesleniyorum. Gelmeyin, yapmayın, etmeyin Cenabıhak rızası üzere” diye konuştu.

Caddede yaşanan hırsızlık olayları, hareket yerlerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Polis Güçleri ekipleri şahısların yakalanması içi mesai başlattı.

Share: