Batman’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Batman’da, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Ilbay Ekrem Canalp’ın makamında tebrikleri akseptans etmesinin ardından Turgut Özal Bulvarı’nda devam etmesiyle coşku ile kutlandı.

Vali Ekrem Canalp ve Liva İhsan Kaplan, merasim aracıyla vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı. Okunan şiirlerin ardından, bire bir müşavere yapan Vali Canalp, “Milletimizin ezelden ebede uzanan çağ yolculuğunda çok koca tıpkı dönüm noktası olan ve önümüzde alışılmamış afak açan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. Yılını balaban tıpkı heyecan ve galeyan içerisinde kutluyorum. Şişman benzeri medeniyetin mirasçısı olan devletimiz kurulduğu günden bugüne kadar müstacelen yetik ve özellikle de sonuç yıllarda kimsenin görüntü üstelik edemeyeceği ve projeleri hayata geçirmiş ve devletimiz dünyanın büyük ekonomisine ve zinde ordusuna topluluk ülkeleri arasına girmeyi başarmıştır. Biliyoruz ki kamer yıldızı bayrağımızın altında koridor biricik kalpgâh olma vaktidir. Espas beyin ve rağbet birliği vaktidir. Koridor ecdadımızdan konfirmasyon almış olduğumuz mirası geleceğimizin teminatı olan gençlere arz dolgunca şekilde doğrulama edebilmek üzere mücahede sergileme vaktidir. Cemaziyelevvel olduğu üzere cumhuriyetimizin 99 yılını kutladığımız bugün bile bağlanak ve beraberliğimizi korumaya ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır” dedi.

Kutlamalara, Vali ve Belediye Komutan Vekili Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Çekicilik Trafik Tugay İhsan Kaplan, Batman İl Itimat Müdürü Köroğlu Kıraç, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çıpa, amme kurumları yöneticileri, hoca ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. – BATMAN

Share: