Başkan Görgülü, şampiyonu ağırladı

AK Tümen Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Entelektüel, Afyonkarahisar’dahi planlı Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonasında Wushu Sanda şampiyonu olan Zeynep Kaplan’ı ağırladı. Genç sporcuyu kutlama fail Komutan Entelektüel, Acun Kız Çocukları Gününde gelen bökelik müjdesiyle büyük tıpkısı kurum ve mutluluk yaşadıklarını dile getirdi.

AK Tümen Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Münevver, Afyonkarahisar’üstelik gerçekleştirilen 5. Peyda Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonasında rakiplerini yenerek Wushu Sanda branşında şampiyon yerine madalyayı Seferihisar’a getiren Zeynep Kaplan’ı makamında ağırlayarak tebrik etti.

Seferihisar’ın Ulamış Mahallesi’nde kıvrak ve Seferihisar Uluslararası İmam Hatip Lisesi 9. Sınıf öğrencisi olan Zeynep Kaplan ve bire bir zamanda antrenörü olan annesi Aysun Kaplan ile ahbapça eden Başbuğ Entelektüel, “Ağustos ayında Zeynep Avrupa 2.’si olduğunda Balkan Şampiyonasına daha ferah hazırlanıp böke olacağım diye niteleyerek saraka vermişti. Dünya Kız Çocukları Gününde şampiyona müjdesini getirerek ailesine, ayrımsız ağabeyi olarak bana, Seferihisar’a ve Türkiye’ye yaşattığı iri bire bir gelgel ve bahtiyarlık teşekkürname ederim” diye niteleyerek konuştu.

Dünya Kız Çocukları Gününde gelen müjdenin haddinden fazla manalı olduğunu belirten Başkan Okumuş, “Bu anlamlı günde kız çocuklarımızın imkan verildiğinde böyle güzelce ve nazik başarılar elde ettiklerini koparmak geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Biz Zeynep ile görüşmeye ve ona bindi olmaya devam edeceğiz. Şimdi uğrunda eskimemiş maçlar ve iyice hedefler var o bu yolculuğa bitmeme ederken biz dahi onun beraberinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Hedef dünya ve olimpiyat şampiyonluğu

Wushu Kung Fu’nun yanında Box ve Kickbox branşlarında birlikte uğraş fail ve okuldan kalan zamanlarda haftada 7 ahit alıştırma işleyen Zeynep, 8 yaşından beri savunma sporları yapıyor. Kung Fu Milli Mızıka sporcusu olan Zeynep, Kickbox Milli Takımı amacıyla üstelik tedarik yapıyor. Liyakatli tevessül etmek üzere çokça çalıştığını dile getiren Zeynep Kaplan, hedefinin acun ve olimpiyat Şampiyonluğu olduğunu anlatım etti. – İZMİR

Share: