Başkan Büyükkılıç, Tarihi Sultanhanı’nda Bünyanlı muhtarlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ahali dokuması halıları, gilaburusu, hanları ile tanınan Bünyan ilçesinde 46 mahalle muhtarı ile 790 yıllık tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nın tarihi dokuya makul namına tasarlanan alanında istişare toplantısı yaptı.

Kent merkezinin yanında 16 ilçeyi birbirinden ayırt etmeden, ötekileştirmeden, dayanışma içerisinde çalışmalarını sürdüren Komutan Büyükkılıç, bu çerçevede kocabaşı toplantılarını Bünyan ile sürdürdü.

Büyükkılıç, toplantıyı 790 almanak tarihi kervansarayda yaptı

Kayseri Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyanlı muhtarlarla istişare toplantısını geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi hizmetlerini getirerek, Ilbay Gökmen Çiçek ile birlikte turizme kazandırdığı Selçuklu eseri 790 yıllık Sultanhanı Kervansarayı’nda gerçekleştirdi. Toplantıya, Komutan Büyükkılıç’ın birlikte Bünyan Şehremini Özkan Altun, Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Bayar Özsoy ve daire başkanları, KASKİ, KCETAŞ ve Kayserigaz yetkilileri ile ilçedeki mahallelerde fariza eden 46 muhtar katıldı.

Büyükkılıç dürme pişirdi, mindere oturdu

Toplantı öncesi gözleme yapan personel ile lahana pişiren Komutan Büyükkılıç, toplantıyı tarihi mekanın dokusuna akla yatkın olarak planlı alanda minder üstünde gerçekleştirdi.

Sıcak ve gönülden ortamda gerçekleşen toplantıda açıklamalarda mevcut Başkan Büyükkılıç, “Selçuklu’muzdan bugüne büyüklüğünde taşınmış olan yer eke eserlerden Sultanhanı’nda sizlerle gelişigüzel olup, müşavere etmekten onur duyduğumuzu paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar yapılan işleri, daha çok yapılması gereken konuları paylaşmak amacıyla bir araya mevrut bulunuyoruz” dedi.

“Allah’ın izniyle yatırımlarımızla yolumuza bitmeme ediyoruz”

Büyükkılıç, muhtarlara seslenerek, şunları söyledi:

“Bünyan’ımızın muhtarlarının herhangi bir birine değişik teşekkür ediyorum. Bizler da ekibimizle, altyapı kuruluşlarımızla, KASKİ’miz, Kayserigaz’ımız, Telekom’umuz, hareketlilik şirketimiz, birlikte düzentileme yaptığımız öz birimlerimiz özellikle tutmak üzere halk ele çevirmek aracılığıyla sorunlarınızı çözmeye ve yatırım yapmaya gayret gösteriyoruz. Birliğimizin, beraberliğimizin artağanlık olduğunun farkındayız. Aynı büyüğünüz olarak, ömrünü şehrine adamış, siyasal evet de doktor adına, insanlara bakım etmeyi tapınma alim anlayış ile ekibimizle birlikte sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Çok şükür mebzul tıpkısı noktadayız. Töz sorunumuz yok, ilişik bütçelerle Cenabıhak’ın izniyle yatırımlarımızla yolumuza devam ediyoruz. Biz birbirimize topluluk çıkarsak, haddinden fazla henüz fazlasını yaparız.”

Büyükkılıç, kontak ve kardeşlik içerisinde Kayseri’yi henüz güzel günlere götüreceklerini ifade ederek, “Bir büyüğünüz adına sizlere layık olmaya çalışırken, sizlere hatırlatma nezaketinde bulunalım. Sayın Cumhurbaşkanımıza dua ediyoruz. Ülkemizin başı yalçın, mazlum insanların sesi. Dünyada kendisinden sadık yerine meze ettiren yegane büyüğümüz. İşte hakeza tıpkısı insanın sefer arkadaşları adına bizler bile halk ele umu gönüle sizlerle alay malay daha adamakıllı günlere Bünyan’ımızı, Kayseri’mizi, ülkemizi kamer engelsiz Türk bayrağımızın altında ayrılamaz bütünlüğümüzü koruyarak, nöbet alacağımıza inanıyoruz. İyi ki varsınız diye sizlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Altun: “Bünyan’a gösterdiği ilgiden âlem Memduh Başkanımıza müteşekkiriz”

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ise Başbuğ Büyükkılıç’ın ilçelere ve Bünyan’a gösterdiği özenden muhit çok memnun olduklarını dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından etraf çokça şanslı olduklarını ifade etti. Komutan Altun, yaptığı konuşmada sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nadir belediye başkanımızın seçkin devir yaptığı kabilinden tıpkı aradayız. Bünyan’birlikte bu 3’üncü muhtarlar toplantısı. Cenabıhak razı olsun kendisinden. Bünyan’a gösterdiği ilgiden dünya siktirici ona müteşekkiriz. Siz muhtarlarımız dahi ister Büyükşehir Belediyesi, gerekse Bünyan Belediyesi ile ahenk içerisindesiniz. Çok iyicene tıpkısı emek örneği gösteriyoruz. Hem sizler şanslınız, hem ben. Böyle tıpkısı Büyükşehir Şehremaneti’miz olduğu için hakeza bir başkanımız olduğu üzere banal geçmiş dönemlerin bildirme bereketli dönemini yaşıyoruz. Hem mahallelerimizdeki hizmetlerden kıran, hem bile güler yüzünüz sempatiniz. Korona döneminde da hep halkla bağırsak içe oldunuz. Sonuna büyüklüğünde bile bilcümle alay malay çalışacağız.”

“20 günde kervansarayımızı yeme içmece alanı kendisine turizme kattı”

Öte yandan Komutan Altun, Bünyan Sultanhanı Kervansarayı’nın Başbuğ Büyükkılıç’ın talimatlarıyla 20 günde yiyecek içmece alanı kendisine turizme kazandırıldığını belirterek, “Bütün Büyükşehir ekibine çok teşekkür ediyorum. Rabbim yolunuz vazıh olsun. Başkanımız, 20 günde kervansarayımızı yiyecek içme alanı yerine turizme kattı. Bu konuda da Büyükşehir Şehremaneti Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıda Başkan Büyükkılıç, 46 mahalle muhtarının hem sözlü hem dahi yazılmış namına arzu ve önerilerini dinlerken, muhtarlar da ilçelerine yaptığı hizmetlerden yağlık Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Toplantı sonunda, muhtarlara teşekkürname fail Başbuğ Büyükkılıç, “Bizlere sülale sahipliği yapan Sultanhanı’mızın çokça değerli muhtarına özellikle teşekkür ediyoruz. Böyle hasis tarihi, insanın içinin ferahladığı, Selçuklu’nun bizi bağrına bastığı benzeri handa bulunmanın antrparantez onurunu taşıyoruz. Burada çalışan kardeşlerimize teşekkürname ediyoruz. Bizleri kırmayıp gelip, adeta bizimle bütünleşen siz canlarımıza, bizim gözümüz, kulağımız olan kardeşlerimizin seçme birine değişik teşekkürname ediyoruz. Bünyan Belediye’mizin eşsiz başkanına ve ekibine, KASKİ’mizin, hareketlilik şirketimizin, Telekom’umuzun, Kayserigaz’ımızın ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin beher biriminden buraya teşrif eden, sizlerin üstelik her devir takdir ettiğiniz kadar Genel Sekreter Yardımız Bayar Bey’e, Rustik Daire Başkanımız Hacı Mehmet Yücel’e ve tarımdan sorumlu Duran Başkanımıza özellikle teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.

Komutan Büyükkılıç, mahalle muhtarları ile gelişigüzel günün anısına toplantı sonunda tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda ajanda fotoğrafı çektirdi. – KAYSERİ

Share: