Başiskele’de katma remiks protokolü imzalandı

Başiskele Belediyesi, enflasyon artışına alın aile ayında bindirim kayran bütün belediye işçilerine ek zam düzenlemesi yaptı.

Başiskele Belediyesi’nde fariza işleyen cümle işçileri havi yüzde 30’luk sevap artışına ilgili Şişko İş Sözleşmesi Melfuf Protokolü, Başiskele Belediye Reisi Yasin Özlü ve Bakım İş Sendikası Kocaeli Bölüm Başkanı İdris Ersoy marifetiyle şehremaneti sedir binasında planlı törenle imzalandı. Cümle uray çalışanlarına Temmuz 2022’den itibaren etkin olmak amacıyla yevmi ve içtimai haklarına yüzde 30 ekleme zam düzenlemesi yapıldı.

“Düzentileme arkadaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz”

Törende müzakere özne Şehremini Yasin Özlü, küresel ekonomik kriz zımnında yaşanan enflasyona alın uray çalışanlarını ezdirmeyeceklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonu Başiskele’mize teşrif ettiler. Yapılan mitingde alelhusus ilçemizden etraflı tıpkı süre bahsetmesi, hizmetlerimizi detaylıca söylemesi bizi ziyadesiyle bahtiyar etti ve gururlandırdı. Moral ve motivasyonumuzu daha üstelik arttırdı. Dünyamız global hesaplı kriz içerisinde. Sayın Cumhurbaşkanımız bu global krizin etkilerini sunu organ irca etmek üzere toplumumuzun seçme kesimine olduğu kabil çalışan kesimi için iri çabalama ve fedakarlık gösteriyor. Belediyeler olsun, umum amme ve kuruluşları çalışanları olsun, tam işçi kesimin maaşlarına balaban oranda remiks yaptı. Cumhuriyet tarihinin genişlik fazla minimal sevap zammı Cumhurbaşkanımız vasıtasıyla yapıldı” dedi.

“Beyninde tıpkısı sükse varsa bu hepimizin başarısıdır”

2023’ün geçmiş çeyreğinde Türkiye’nin elan dengeli ve canlı bire bir dönüş yaşayacağına inandığını vurgulayan Özlü, “Bizler üstelik Cumhurbaşkanımızın gösterdiği kasıt doğrultusunda çalışan arkadaşlarımızın bu oluşan şişkinlik içinde hiçbir ahit gerisinde bırakmadık, bırakmayacağız bile. Cumhurbaşkanımızın minimum ücretle ilgili eskimemiş düzenlemeyi açıkladıktan bilahare hemencek devrisi çevrim sabahında lahzada tığ da şehremaneti çalışanlarımızın maaşlarıyla ilişkin muktezi açıklamayı eden belediyelerden birisi olduk. Başkaca şehremaneti çalışanlarımızla ilgilendiren yeni düzenlemeyi açıklanan evvel belediye olduk. Bizler enflasyonun karşısında sizleri ezdirmeyeceğiz. Ortada ayrımsız başarı varsa bu hepimizin başarısıdır. Hep gelişigüzel ekibimizle çalışarak bu sükse, bu güzel işlemler ortaya çıkıyor. Bu yüzden hepinize değişik teşekkür ediyorum. Bu noktada Cumhurbaşkanımız bizlere bire bir garaz gösterdi. Tığ de bakir düzenlemeyle faaliyet arkadaşlarımızı kıygın etmiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“İşçi arkadaşlarımızın hava gücünün kaybolması dolayısıyla bir mesafe remiks yapıldı”

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Bölüm Başkanı İdris Ersoy ise “Acun konuşu tıpkı krizden geçiyor. Tabiatıyla bu krizin ülkemizde bile yansımaları maalesef oluyor. Bundan belde da karı ayında minimum ücrete yapılan zamdan sonraki süreçte pahalılık oranlarının baştan faziletli çıkması cihetiyle işçi arkadaşlarımız üzere vuzuh remiks yapıldı. Tığ üstelik enflasyon rakamlarının yukarı akıllıcasına çıkmasından periferi iştirakçi arkadaşlarımızın gurur gücünün zayıfladığını gördüğümüz amacıyla kamuoyunda bunu deşifre ederek, uray başkanlarımızla görüştük. Asgari ücrete yüzdelik 30 ara bindirim yapılmasından hemencecik sonraları Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ile görüştük ve lüzumlu açıklamayı yaptı. Büyükşehir’den hemencecik sonra katma bindirim ile ilişik geçmiş açıklamayı yaparak işçi arkadaşlarımıza müjdeyi veren Yasin Başkanımıza dahi buradan antrparantez teşekkür ediyorum. Cenabıhak kendisinden razı olsun” şeklinde konuştu. – KOCAELİ

Share: