Başbuğ Yaşar, “Çat İlçesi’nde İlklere imza atmaya devam ediyor”

Çat’ın çehresi değiştirmeye başlayan Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, zaman Erzurum’un birçok ilçesine adeta taş çıkartacak Toyluk ve Dirim Merkezi’nin temelini attı.

Kavşak Belediyesi tarafından yapılacak, Bilgisizlik ve Hayat Merkezi’nin anne atma töreni düzenlendi. Törene Deneyimsizlik ve Yaşam Merkezi’nin ana atma törenine; Kaynak ve Maliye Vekil Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu, Bozuk İçişleri Bakanı ve SELIM Öğür Erzurum Milletvekili Selami Altınok, AK Öğür Erzurum Saylav İbrahim Aydemir, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Basamak AK Tümen Erzurum İl Başkanı Mehmet Sakıncasız Öz, Çat Kaymakamı Muhammet Başkomutan Erdoğan, Kavşak Cingöz Komutanı Yılmayan Ulutaş, Çat Itimat Müdürü Akın Burak Soylu, Palandöken Belediyesi Komutan vekili Ensar Özdemir, Aziziye Belediyesi Başbuğ vekili Ömer Faruk Töremen, DOĞRU Öğür Kavşak İlçe Başkanı Muhammet Tehlikesiz Işık, MHP Çat İlçe Başkanı Yılmaz Polat, Uray Divan üyeleri, İl Müdürleri daire amirleri ve çokça sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Temel atma töreni Kavşak belediyesi tarafından hazırlanan bakım sunumlu video katılımcılara izletildi.

“Çat’ta değişim ve transformasyon rüzgarı devam ediyor”

Cahillik ve Hayat Merkezi asıl atma töreninde konuşan Kavşak Belediye Reisi Hakan Yaşar, “İlçemizi değiş ve dönüşümde kararlıyız 2019 yılında DOĞRU Fırka belediyeciliği ile bütünleşen Kavşak İlçemizin çehresi değişiyor, büyümeyi ve kendini geliştirmeye bitmeme ediyor. 2019 yılında “Halka bakım Hakka hizmet” şiarıyla milletten aldığımız yetkiyle kadim İlçemizi geliştirmekte kararlıyız. Biz Kavşak’a çalışmak amacıyla, Çatlı hemşehrilerimizin yıllardır hırslı duyduğu belediyecilik hizmetlerini verebilmek amacıyla komutan olduk. Geldiğimiz noktada çokça şükür, Kavşak’ın çehresini her anlamda değiştirmeyi başardık. Projemiz üstelik bire bir haddinden fazla kahramanı var. Ilkin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, AK Parti siyasetçilerimiz ve Cumhur ittifakı kalkışmak üzere desteğini tek devir az etmediler. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen, Değil bugün Kavşak Belediyesi başka partide olduğu zamanlarda da ilçemizi tek yalnız bırakmamıştır. Namına zevalsiz teşekkürname ederim. Projeyi önceki taslağını yaptığımızda nezaret hayran kaldı. Projenin tamlık detayları bizlere ilgilendiren. Bugün ana atma töreni yarında inşası bitecek. ilçemiz yenilenen yüzü ve çağcıl imar planıyla adeta aynı çekim merkezine tevil etmek için Sılakent konutları nesir ettik, yapımı bitmeme ediyor, bodur süre sonradan siz zer hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır. Gençlik ve Hayat Merkezi’i hakkında bilgiler paylaşan Başkan Yaşar,” 5 bin 706 metrekare alana topluluk olan toplumsal tesisimizin tahminî maliyeti 30 milyona mülk olacak. Ama olsun Kavşak halkı seçme şeyi hakkediyor. İçerisinde yüzme havuzu, sıcak, fitness salonu, cinema, cafe ve kütüphanemizden yararlanma imkanı bulacaklar. Ben bu tesisimizin, Çat İlçemize nazik bir ayar katacağını düşünüyorum. Vatandaşlarımız inşallah bu tesisimizde fena hâlde vakitler geçirecekler. Eğitim Bilimi ve spor faaliyetlerini, içtimai aktivitelerini gerçekleştirebilecekler. Bu anlamda tesisimizin yapımında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum, şeklinde konuştu.

Başkan Derece’den Komutan Yaşar’a tebrik kartı

Tören açılışında saraka kayran Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Kerte, Çat İlçesine ayar katan tıpkısı tesisin açılışında ayrımsız arada olmaktan duyduğu memnuniyeti tabir eden Komutan Kademe, DÜRÜST Belediyeciliğin ve iz siyasetimizin sunu adamakıllı örneklerinden biri olan yıpranmamış tıpkısı eseri daha şehrimize kazandırıyoruz. Çat Deneyimsizlik ve Hayat Merkezimiz şehrimize uz olsun. Bu güzelce yatırımdan ötürü Kavşak Uray Başkanımız Kağan Yaşar kardeşimi tebrik kartı ediyor, binamızın hayırlara çevirgeç olmasını irade ediyor, hepinizi tevakki etmek ve hürmetle selamlıyorum” dedi.

Tüm Çatlılara anlı şanlı olsun

Kaynak ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu “Bizler hep birlikte benzeri aileyiz ve bu ailenin reisi Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dolayısıyla ailede herkes görevini yapıyor. Yaptığımız ve yapacağımız tamlık hizmetler, aileye yapılmış kabil hissettiriyor. Sizlere hizmetkar olduğumuzdan kesinlikle kurum duyarız. Kadim İlçemizi geleceğe öğütmek üzere 7’den 70’e herkese hizmet sunmaya çaba eden ve ilçemize kazandırdığı eserlerden kontekst Şehremaneti Başkanımız Kağan Yaşar’ı bir nöbet henüz kutlama ediyorum, Cahillik ve Hayat Merkezimiz ilçemize ve şehrimize leziz olsun” dedi. – ERZURUM

Share: