Başbuğ Güder, gençlere yapılan yatırımları anlattı

Malatya’nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, SELIM Öğür Battalgazi İlçe Cahillik Kollarının düzenlemiş olduğu “Öz Bizden, Sohbet Sizden” gençlik buluşmalarına katıldı. Candan ortamda gerçekleşen öz sohbetinde Başbuğ Güder, gençlerin sorularına cevap vererek, ilçede yapılan gençlik yatırımlarını anlattı.

Her fırsatta gençlerle uygun diyalog halinde olmayı ihmal etmeyen, gençlerin yüreğine yapışık ve göreve geldiği andan itibaren gençlerin kullanımına sunduğu bildirilen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, liseli gençlerin öz davetini düşüncesiz çevirmeyerek “Çay bizden, dostça sizden” toyluk buluşmalarına katıldı. Battalgazi Belediyesi yanı sıra bulunan yeşil alanda düzenlenen programda Komutan Güder, gençlerle arkadaşça ederek ilçeye kazandırılan bilgisizlik yatırımları dile getirdi.

“Başkanımızın yaptığı projelerden doyasıya yararlanıyoruz”

Gençlerin iyicene sevgi ve ilgisinin yanı sıra çay ikramıyla samimi bire bir ortamda gerçekleşen buluşmada DOĞRU Fırka Battalgazi Toyluk Kolları Harun Yiğitlik, Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder’in gençler üzere balaban felek olduğunu rapor ederek, “Başkanımıza sakil programlarının ortada bizlere devir ayırdığı üzere teşekkür ediyorum. Battalgazi Uray Başkanımız Osman Güder, Battalgazi’da gençliğe yönelik iyice çalışmalarını yaptı ve yapmaya üstelik devam ediyor. Başkanımız her devir gençliğin yanı sıra. Ne antlaşma kapısını çalsak bizleri kalın kafalı çevirmiyor. Orduzu’da, Hanımınçiftliği’nde, Çöşnük bölgesinde yapılan merkezlerden şuan kül tüvana kardeşlerimiz faydalanıyor. Bu hizmetlerinden periferi yine başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

“Gençlerimiz için balaban hedeflerimiz var”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder birlikte “Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla geleceğimizin teminatlarına henüz ongun, henüz kaliteli ortamları monte etmek, acun gençleriyle rakiplik edebilmeniz için tekmil şartlarımızı zorluyoruz. Bölgemize hükümetimizin ve belediyemizin imkanlarıyla yüzme havuzları, bilgisizlik merkezleri, spor tesisleri, kütüphaneler boşaltmak üzere umum imkanları seferber ettik ve hepsini hayata geçirdik. Yetmez dedik elan şişman hedefler koyduk. Firez merkezleri ve henüz çok yetişek çalışmalarına yöneldik. Önümüzdeki dönemlerde da gençlerimiz amacıyla kullanılmamış çalışmaları hayata eylemek için şartları zorlamaya devam edeceğiz. Gençlerimizin kendilerine gani benzeri yer edinebilecekleri ortamları tasarlamak için cahillik merkezleri oluşturacağız dedik. İlk bilgisizlik merkezimizi Hanımınçifliğinde diğerini ise Orduzu bölgemizde yaptık. Bu gençlik merkezlerinin sayılarını arttırmamız geçişsiz. Sportif anlamda gençlerimize hitap etme noktasında Çöşnük’te 2 bin kişinin yararlanma edebileceği, birçok etkinlik ve etkinliğinde içerisinde olduğu Sosyal Hayat Merkezimiz var. TOKİ bölgesinde gerekseme vardı oraya aynı kitabevi ve açtık. Göztepe’mize yarı olimpik yüzme havuzumuzu açtık. Itimat Yurtlarının yeri üstelik gine sizlerin istifadesine sunulacak. Esimalatya’ya gençlik merkezi isteniyor. Orada bir tane 5 bükülmüş bina var. Şuan çalışmasını yapıyoruz. Burayı açtığımız da hem gençlerimiz hem dahi vatandaşlarımız açacağımız kurslardan faydalanacaklar ve ağırşak bitimlerinde sertifikalarını alacaklar. İlçemizde çoluk çocuk amacıyla makro yatırımlar yaparken tarihi noktada dahi çalışmaları ihmal etmiyoruz. Battalgazi özellikle tarihi ile bilinende tıpkı ilçemiz. Silahtar Mustapaşa Kervansaray’ı, Celil Cami, Hanlar Hamamlar, medreseler, müzeler var. Buraları gezerken yaşanmışlıkları gözlerinizle görüp tarihi birlikte yeniden yaşıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Sohbette çoluk çocuk Başkan Osman Güder’e sorular dahi yöneltti. Komutan Güder sorulara birlikte içtenlikle cevap verirken, çoluk çocuk yapılan muhabbetten memnun kaldıklarını ve kendilerine enerji kattığını ifade ettiler. – MALATYA

Share: