Başbuğ Çarpışma: Hado ile 12 Ay Boyunca Gelgeç Sarmak İstiyoruz

Hatay Büyükşehir Uray (HBB) Başkanı Lütfü Çarpışma, Hatay Deniz Otobüsü (HADO) seferlerine ait “Sadece bağ bozumu başlangıcı ve yazın değil, bütün yıl 12 ay boyunca açmak istiyoruz” dedi.

HBB Başkanı Lütfü Uğraş, HADO Limanı’nda düzenlenen müzakere toplantısına katıldı. Toplantıda; CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Arsuz Şehremini Asaf Güven, İMEAK İskenderun Bahir Tecim Odası Başkanı Kemal Mutlu, İskenderun Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Levent Yılmayan, HADO Umumi Müdürü Bülent Ok ve hareket insanları hazır bulundu.

HADO’nun geleceği ve kullanılmamış projeler için değerlendirmelerde bulunan Başkan Çarpışma, şunları söyledi:

“SEFERLERİ 12 AY SÜRESINCE BOŞALTMAK İSTİYORUZ”

“Bu sene 25 bin kişiyi çok makul şartlarda ve yüklerini Kıbrıs ile Hatay ortada taşıyarak vatandaşlarımıza balaban aynı destek verdik. Seferleri elden güz başlangıcı ve gökçe yazın değil, bilcümle sene 12 kamer süresince yazmak istiyoruz. Çok elan fazla insanı Hatay ile Kıbrıs beyninde dayanmak istiyoruz bunun dışında Lübnan ve İsrail’e defa başlatmak için ustalık tensikat yapıyoruz.

2 bin grostonluk gemileri Hatay’a deklare etmek için yıpranmamış maharet düzenlemeleri bakanlıklar ile görüşeceğiz. Önümüzdeki yıl nisan ayından itibaren Kıbrıs, Lübnan ve İsrail’e hem abra hem da kayırıcı taşımaya vira etmek ve bu işi 12 kamer süreyle fethetmek istiyoruz.

“ELAN BALABAN KAPASİTELİ EĞRETI VE ANGARYA TAŞIMAK, HATAY’A ZENGİNLİK KATACAKTIR”

6 yıl boyunca çok çalıştık ve HADO’yu oluşturduk ve insanlarımızı taşımaya başladık. 1 yıl henüz çalışıp henüz nazik kapasiteli geçici ve abra koymak Hatay’a nazik tıpkı naz katacaktır. Ego emeği güzeşte hep arkadaşlarımıza teşekkürname ediyorum.”

İskenderun’da serbest bölge oluşması için çalışmalar yaptıklarına değinen Cenk, İskenderun ilçesinin 1956 yılında ilk kez serbest bölge car edildiğini ve aktive edilmediğini belirterek bu konuda çalışmaların süreceğini söyledi.

Share: