Bartın olgun… SELIM Tümen Afyonkarahisar Milletvekili Eroğlu, Bartın’da ziyaretlerde bulundu

DOĞRU Parti Afyonkarahisar Saylav Veysel Eroğlu, Bartın’da ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaret ve incelemelerde düşmek amacıyla kente gelen Eroğlu, partisinin İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanı Turhan Sahtekâr ve devlet yönetimiyle görüştü.

Daha sonraları gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eroğlu, bire bir gazetecinin Haliç’in sonuç durumuyla ilgili soru akarsu konusunda, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde İSKİ’dahi Umum Müdürlük görevinde bulunduğunu anımsatarak, 1994 yılından itibaren yaptıkları çalışmalarla Haliç’i temizlediklerini söyledi.

Eroğlu, “Biz ayrılırken, yani SELIM Öğür belediyeyi doğrulama ederken 49 kabil balık vardı. Tığ tesisleri yaptık. Bunları işletmek gerekiyor neticede. Siz kanallara bakım yapmasanız, çöpleri toplamazsanız, esasen iletirsen balçık gene birikmeye başlar.” dedi.

Haliç’te hizmet ve kontrol çalışmalarının yapılmadığını söyleyen Eroğlu, “Burada tavsiyemiz şu; reklamı falan bıraksınlar. Bizim getirdiğimiz suyu, bizim restore ettiğimiz tarihi çeşmeye kıvrılmış uyumsuz merasimlerini bıraksınlar. Şebekeyi tamamen yeniledik, bütün şebekeyi. Bilcümle kanalizasyon sistemi, kolektörler, tüneller, arıtma tesisleri bunları yaptık. Aynı üstelik borç ödedik. Borçsuz tasdik ettik. Zımnında bunlara yemeden içmeden sakıt çalıştırmak. Bakarsan deste, bakmazsan çığlık peki. Meselenin özü şu dakika budur. Şu dakika hakikaten bu hizmet çalışmaları ve saire kontrol çalışmaları yapılmadığı üzere bire bir kirlenme bahis konusu.” şeklinde konuştu.

Eroğlu, Haliç’e temiz akarsu gelmesi amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul Boğazı’ndan bir tünelle Kağıthane deresine bozulmamış su aktarıldığını belirterek, “Onu da elektrik enerjisi falan oluyor diye çalıştırmıyorlar. Zımnında Haliç’in durumu budur.” ifadesini kullandı.

Bartın Valiliği, Bartın Belediyesi ve Bartın Üniversitesini de ülfet fail Eroğlu, henüz sonraları incelemelerde olmak üzere Zonguldak’ın Filyos beldesine geçti.

Share: