Bakanlar Özer ve Kasapoğlu, Sakarya’da toplu açım törenine katıldı

Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, “Sizin çocuklarınızın eğitime erişimiyle ilgilendiren, kültürel iktidara kuma olmayla ilişik parçalanmamış engeller kaldırıldı. Tabii bu bayağı olmadı. Bunun bir lideri vardı; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a eğitime rastgele antlaşma yeryüzü nazik payı verdiği üzere sunu dostça şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla El Erki Meydanı’nda gerçekleştirilen “Sakarya Acil Durum Hastanesi, Büyükşehir Yatırımları ve Eğitim Yatırımları ile Yapımı Tamamlanan Gayrı Projelerin Açım Töreni”nde mütekellim Özer, son 20 yılda eğitimde Erdoğan’ın liderliğinde devrimsel dönüşümlere şahitlik ettiklerini söyledi.

2000’li yıllarda okul öncesi okullaşma oranının yüzde 11 olduğunu, bugün bu oranın yüzdelik 93’e çıktığını tamlayan Özer, ortaöğretimdeki okullaşma oranının yüzde 44’lerden yüzde 90’ların üstüne çıktığını kaydetti.

Özer, Türkiye’deki okullaşma oranların artırmak amacıyla devasa okullar yapıldığını belirterek, “2000’li yıllarda derslik sayısı 300 binken zaman 857 binlere ulaştı. 2000’li yıllarda öğretmen sayısı 500 binken zaman 1,2 milyon öğretmenin olduğu yetişek sistemine sahibiz. Takkadak bunlar olmadı. Bire Bir zamanda eğitimin önündeki anti demokratik uygulamaların hepsi kaldırıldı.” diye niteleyerek konuştu.

Dün İstanbul’birlikte yüksek tedrisat öğrencisinin staj için gittiği hususi kolejde başörtülü olduğu için staj başvurusunun kabul edilmediğini aktaran Özer, şunları kaydetti:

“20 yıldan beri bu ülkede başörtüsü yasağı kaldırılmışken biz bunlara izin edecek miyiz yeniden? Bakın bu dönme içerisinde yalnız başörtüsü yasakları kaldırılmadı. Benzeri zamanda mortocu hatip okullarının, meslek liselerinin efdal öğretime erişimiyle ilgilendiren tekmil engeller kaldırıldı. Yine bu ülkenin vatandaşının çocuklarının Kur’an-ı Kerim’den peygamberimizin hayatına büyüklüğünde tekmil selektif dersleri selektif namına alabilme imkanı getirildi. Sizin çocuklarınızın eğitime erişimiyle ait, kültürel iktidara kuma olmayla ait tamam engeller kaldırıldı. Tabiatıyla bu süssüz olmadı. Bunun benzeri lideri vardı; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a eğitime rastgele zaman en büyük payı verdiği amacıyla yer içten şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vesileyle zaman açılışı yapılacak tam terbiye yatırımlarımızın Sakarya’ya uz uğurlu olmasını diliyorum.”

“Sakarya’de 21 sene evvel 23 spor tesisi varken zaman 94 spor tesisi var”

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu üstelik Sakarya’nın seçkin zamanki gibi çalkantı ve kasırga yoğun olduğunu söyledi.

Sakarya’nın coşku ve cesaret mahmul kahraman gençleriyle çekicilik duyduklarını tamlayan Kasapoğlu, “Sakarya, AK Parti’nin bakım ve dinç odaklı siyasetiyle eskimemiş açılışların mutluluğunu yaşıyor, uz ve uğurlu olsun. Sakarya’da 21 sene önce 23 spor tesisi varken bugün 94 spor tesisi var. İşte bakım siyaseti bu. 21 sene önceki Sakarya’üstelik 3 mikro varken bugün 9 ev var. 2 bin kapasiteden 16 bin sığa tüm 8 kat çoğalma var.” diye niteleyerek konuştu.

Kasapoğlu, birilerinin gençleri “harflerle sınıflara ayırdığını” söyleyerek, “Ibret senaryolarıyla manipüle etmeye çalışıyorlar. Bizler Cumhurbaşkanımızın ekibi adına gençlerle alay malay elan hayatiyetli yarınlara, omuz omuza yürüyoruz. Onlara direnim zaman Sakarya’da gençlik ve spor yatırımının 20 tanesini elan Sakaryalı gençlerin emrine sunuyoruz. Dobra olsun.” ifadelerini kullandı.

Gençlere cesaret vermeye, ümit aşılamaya ve onlar amacıyla beher imkanı seferber etmeye bitmeme edeceklerini aktaran Kasapoğlu, “2023’te Sakarya, her zamanki kabil demokrasinin, adaletin, yarınları olan hararetli yürüyüşün mesajını Halk İttifakı’nı sandıklarda patlatarak bitmeme edecek.” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan yardımıyla Karabağ işgalden kurtuldu”

AK Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı ve Sakarya Saylav Mürtefi İhsan Ağır, Sakaryalıların tahminî 20 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında durduğu için Türkiye’dahi birçok yenilikler ve güzellikler yaşandığını belirtti.

Vatandaşların ve Erdoğan’ın sayesinde birçok prangaların kırıldığını aktaran Çetince, “Zincirleri bir bir kopardık. Sizin sayenizde, Recep Tayyip Erdoğan sebebiyle Karabağ işgalden kurtuldu, Libya çandır ellere gitmedi. Terörün kökünü kazıyoruz. FETÖ siftinlik edildi, ilavesi üstelik olacak. Güvenli olun Türkiye çok zihayat. Sakarya çokça güzelleşti ve sakıncasız olun hakeza durduğumuz sürece çok elan dahası bile olacak çünkü önümüz kültürlü.” şeklinde konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük birlikte Reisicumhur Erdoğan’ın kente yaptığı ziyaretten âlem mutlu olduklarını söyledi.

Sakarya’nın bakım, üretim, tolerans ve kardeşlik şehri olduğunu belirten Kebir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği “derdimiz budun, gayemiz hizmettir” prensibiyle pinti sarılıp çalışmaları değme geçen periyot arttırdıklarını kaydetti.

Programa, Sakarya Valisi Tehlikeli Oktay Kaldırım, AK Parti Umumi Başbuğ yardımcıları Erkan Kandemir ve Ömer İleri, YANLIŞSIZ Tümen Sakarya milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, MHP Kol Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Ev ve Sosyal Hizmetler Icra Vekili Yardımcısı Rıdvan Duran, DÜRÜST Fırka Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Kocaeli Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın üstelik katıldı.

Türk ve DÜRÜST Öğür bayraklarıyla süslenen tören alanında antrparantez, “Bu Düz Sakarya Düz Muharebesinin Yapıldığı Yer Değil, Bu Kayran 6’lı Masanın Zaman Zaman Olduğu Meydandır”, “Sen yürüyeceksin Sakarya yürüyecek arkandan”, “Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir” ve “Masa vardır dünyaya Türkiye’nin gücünü anlatırsın, masa vardır etrafında toplanıp Türkiye düşmanlarından talimat beklersin” bağlanmış pankartların bile somurtkan olduğu görüldü.

Share: