Bahçeli: Bizim; Çetelere, Yanlışlık Örgütlerine, Satılmış Aydınlara, Çürük Şarkıcılara, Kokuşuk Sanatçılara Tavizimiz Asla Olamaz

MHP Umumi Başkanı Çap Bahçeli, Sivas’ta düzenlediği mitingde, “Bizim; çetelere, yanlışlık örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş uymazlık partilerine, satılmış aydınlara, temelsiz şarkıcılara, kokuşuk sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından güzeşte aynı lokmayı bu ülkeye medyun olup bile çıyanlık eden itibar yoksunlarına tavizimiz asla olmayacaktır” dedi.

Azamet Bahçeli, 2023’te yapılacak seçimlere yönelik önceki mitingini bugün Sivas’ta düzenledi. Partisinin cumhurbaşkanı adayının AKP Genel Başkanı ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Bahçeli’nin konuşmasının satır başları şöyle:

“GİZLEYECEK, SAKLAYACAK HİÇBİR ŞEYİMİZ NAMEVCUT. UTANACAĞIMIZ, SIKILACAĞIMIZ HİÇBİR İLİŞKİ AĞIMIZ ÜSTELIK YOK”

“4 Eylül 1919’da Cumhuriyet’e giden yolun evvel adımı zahir bu vilayetimizde atılmışsa biz da eş tıpkı adımı atıyor, bu kez de Cumhuriyet’in yüzüncü sene dönümüne akilane yürüyoruz. Zalimler ve işbirlikçileri, 29 Teşrinievvel 1923’te Cumhuriyet’in ilanına engel olamadılar. Bağımsızlık ve hürriyet davamıza soluk doğrayamadılar. Samsun’dan Amasya’ya, Erzurum’dan Sivas’a, Ankara’dan Sakarya’ya, Afyonkarahisar’dan İzmir’e kadar bin aynı felaketi göğüsleyen, çilelerin gövdesinden aydın topu gibi doğan yurt ve kavim sevgisine beis veremediler.

2023 yılında adayımız anlaşılan, kararımız nettir. 1,5 yıldır çekinti ortamında kıvrananlar, varsın masalara yüz sürsünler. Varsın birbirlerine kazık atıp dursunlar. Kimin namzet olacağını tayin etmek üzere Türkiye düşmanlarından şehadetname arayışına koyulsunlar. Biz, hangi yapacağımızı biliyoruz. Ne söyleyeceğimizin bilincindeyiz. Milletimize elbette bire bir ati vaat ettiğimiz çıplak ortada. Gizleyecek, saklayacak tek şeyimiz namevcut. Utanacağımız, sıkılacağımız hiçbir pazar ağımız da yok.

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Zillete bidayet etmedik kim istikametimiz şaşsın. Namerde halk açmadık kim yüzümüz kızarsın. İhanete ‘tamam’ demedik kim yükümüz ağırlaşsın. Lacerem görünüyorsak oyuz.

Milletin felahı, ferahı, fecri, refahı ve fenalıkların defi amacıyla geceyi gündüze katan sağduyu, kalbiselim Topluluk İttifakı berenarı Türkiye’nin batışını kaplamak, ebediyete büyüklüğünde muhal bire bir hayal kalacaktır.

Bu nedenle bütün yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır. Kararınız kaderinizi, iradeniz istikbalinizi atama edecektir. Vakit yaklaşmaktadır, çember daralmaktadır. Bizim adayımız mahsus, kararımız nettir. Cumhur Reisi adayımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kategorik vuzuh farkla yeniden cumhur reisi seçilmesi, TBMM’de mebus sayısı ve panel bindi itibariyle çokça etkili ayrımsız MHP grubunun ve Cumhur İttifakı’nın naz etmesidir.

Biz, bu ülkeyi bedava seviyoruz. Bedeli şehit kanlarıyla ödenmiş bu behişt vatanı canımızdan eren biliyoruz. Ancak kargaşa durmuyor, düşman dinlenmiyor. Yalancılar korosu, müfteriler koalisyonu, müfsitler oluşumu, yağız propagandaya bel bağlıyor, sürekli Türkiye’yi kötülüyor. Bunların işi gücü densizliktir, düzeysizliktir, dedikodudur.

Demem odur ki zillet ittifakı yalandır, yıkımdır, yozlaşmadır. Alçalma ittifakı çürüktür, çarıktır, çarpıklığın daniskasıdır. Samimiyetleri düzme, sevgileri sanal, sadakatleri samandır.

CHP’nin başındaki özlük, Türkiye’nin karşına geçen mihrak olup çıkmıştır. İnsanlarımızı birbirine düşürmenin temelini kazmakla meşgul tıpkısı fırsatçıdır. Gözünü coşkunluk bürümüş, kalbi taşlaşmıştır. Hiçbir lafı Türkiye’mizin lehine değildir.

Kılıçdaroğlu; valileri, kaymakamları tehdit ediyor. Kameralar eşliğinde kurumları basmaya kalkışıyor. Vatandaşlarımıza ‘borçlarını ödemeyin, makine almayın’ çağrısını dillendirerek çöz isyana oynuyor. Ülkemizde birey ve mal güvenliği olmadığını argüman ederek yatırım yapılmamasını istiyor. Bu Kılıçdaroğlu, emperyalizmin kılıcını sallıyor.

Altılı ganyanın beş tümen başkanı, Kılıçdaroğlu’nu kesinkes sorgulamalıdır. ‘Bizim adımıza sebep konuşuyorsun’ eylemek zorundadırlar. Bahçe korkuluğu olmadıklarını göstermeleri lazımdır. ‘Konu mankeni değiliz’ çıkışını yapmaları kişi hayırlarınadır. Sivas’tan soruyorum; altı yol toplanmalarına rağmen reisicumhur adayı üstünde uzlaşamayan tıpkı siyasal curcunanın Türkiye’ye yeryüzü küçük hizmeti dokunabilir mi? Böylesi ayrımsız çarpıklık dünyanın neresinde görülmüştür? Güçlendirilmiş Mebus Sistem’in haricinde, o birlikte eskinin baştan mensur çabasıdır, bir tane ayrımsız projeden, yegâne tıpkısı hedeften, sadra iflah tek tıpkısı iyileştirici hamleden konuşmak olanaklı başmuallim?

“BİZİM; ÇETELERE, YANLIŞLIK ÖRGÜTLERİNE, SATILMIŞ AYDINLARA, TEMELSIZ ŞARKICILARA, SASI SANATÇILARA TAVİZİMİZ KATİYEN OLMAYACAK”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önceki Cumhurbaşkanı ve kurucu lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türk milletinin takdiri ve tercihiyle baştan Cumhurbaşkanı seçilecektir. Arzumuz, arayışımız ve mücadelemiz bu doğrultudadır.

Bizim; çetelere, cürüm örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş ihtilaf partilerine, satılmış aydınlara, geçersiz şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından güzeşte aynı lokmayı bu ülkeye verecekli olup da hainlik eden izzetinefis yoksunlarına tavizimiz asla olmayacaktır.”Share: