BAE Dışişleri Vekil Yardımcısı Nuseybe: “Ukrayna krizinin çözümünde tek misil diplomasi”

Müttehit Zenci Emirlikleri (BAE) Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı ve Mürekkep Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Lana Zeki Nuseybe, Rusya- Ukrayna krizinin çözümünde halen biricik yolun diplomasi olduğuna inandıklarını söyledi.

BAE Dışişleri Nazır Yardımcısı Nuseybe’nin, Ukrayna krizi ile ait yaptığı değerlendirmeler BAE resmi ajansı WAM’da düz aldı.

Nuseybe, BAE’nin, krizin esasen bu yana diyalog ve tansiyonun düşürülmesi çağrısı yaptığını ve bu bağlamda diplomatik cemi çabaları desteklediğini anlatım etti.

BAE’nin, Rusya-Ukrayna krizinin son bulması için halen yegâne yolun diplomatlık olduğuna inandığını nâkil Nuseybe, uluslararası camianın, bulunan durumun Ukrayna’daki siviller ile bölgesel ve uluslararası sulh ve muvazene üzerindeki etkisinden duyduğu dip endişeyi paylaştıklarını vurguladı.

Çatışma zamanlarında kuma sorumluluğun, krizlerin çabuk ve barışçıl yollarla çözülmesi için çalışmayı gerektirdiğine dikkati çekici Nuseybe, bu bağlamda BAE olarak, bildirişim kanallarının çıplak tutulması, diyalogun ve diplomasinin desteklenmesi üzere gereken yardımı yapacaklarını kaydetti.

Share: