Babanın sakat olduğu 7 şahsiyet ev, emlak bürosu yüzünden evsiz kaldı

Kent merkezi Fatih Mahallesinde, biri 1 yaşında 4 bala, ana, ata ve deden oluşan 7 nefis Çürük ailesi 2 kamer evvel İzmit’te ayrımsız tavuk çiftliğinde işlemek amacıyla kentte ayrıldı. Ancak eş üyeleri İzmit’te çalıştıkları yerle anlaşamayınca kafasız okşamak zorunda kaldı. Baba Ömer Zayıf İzmit’ten yola çıkmadan geçmiş Afyonkarahisar şehir merkezindeki bire bir taşınmazlar ve taşınmazlar şirketi ile telefonda anlaşıp evvelce icar bedeli adına bin TL mal gönderip, ardından eşyalarını tıpkısı kamyona yükleyip yola bundan sonra. Ancak Çerden Çöpten ailesi geçkin geceleyin Afyonkarahisar’a gelirken, gayrimenkul şirketi çalışanlarından birisi Ömer Dayanıksız’i arayarak kiralamak istedikleri lüp sahibinin kira bedelini anlaştıkları tutardan erdemli istediğini ve akseptans etmezler ise evi kendilerine veremeyeceklerini söyledi. Bunun üstüne Zayıf matlup icar bedelini karşılamayacaklarını rapor edince emlakçı da o ahit verdikleri kira bedelinin yandığını söyleyerek, parayı iadeli edemeyeceklerini söyledi.

ÇOCUKLAR APARTMAN GİRİŞİNE YERLEŞTİRİLDİ

Zayıf ailesinin eşyalarını getiren nakliye şirketi ise benzeri süre bekledikten bilahare ailenin eşyalarını Fatih mahallesinde oturan bir akrabalarının apartmanının önüne indirdi. Ömer Dayanıksız ise eşyalarını indirdikten bilahare karakola her an emlakçıdan şikayetçi oldu. Emlak Bürosu ise bunun konusunda Zayıf ailesinden aldıkları bin TL kira bedelini iadeli etti. Sonrasında ise eşyaları ile sokakta kalan Çerden Çöpten ailesi üyeleri çocukları apartman girişine yerleştirip ardından sülale aramaya başladı.

“OĞLUMUN HASTALIĞI SÜREKLİ İLERLİYOR”

Ocak üyelerinden Ağababa Necmi Çerden Çöpten, emlak bürosu yüzünden sokakta kaldıklarını kaydetti. Narin, “Emlakçıyla görüşmüş bu emlakçıyla ‘gelin anahtarı alın demiş emlakçı’ oğlana. Evi ayarlıyor geliyor. Bu kere ‘şu kadar dünyalık vereceksiniz, şu kadar özdek vereceksiniz’ diye niteleyerek harcama çıkarıyor. Benim oğlumda akseptans etmiyor. Bizim kıç emlakçıya sert konuşunca emlakçı husus yapmadı parayı aldı bin liralık ‘ben yarım yamalak saat 1 saat sonradan gelirim’ dedi. Bilahare tığ polislere şikayet edeceğiz dediğimizde ‘nereye ederseniz edin’ dedi. Polisler gelene büyüklüğünde herif parayı vermiş. İade etmiş yani. Oğlum göz, kulak engelli. Tavuk karası hastalığı diyorlar. Bu hastalık dursuz duraksız ilerliyor” dedi.

“KIŞ HASET DIŞARDA KALDIK”

Ev adına sokakta kalınca kızının komşularının kendilerine kahvaltı verdiğini ve yardım etmeye çalıştığını ifade fail Dayanıksız açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Gelirken ilişkin benzeri meydan aradık. Nakliyeciler gidecek çünkü. Nakliyeciler bizi 5, 6 saat bekledi yani. Onlar esasen sefere gideceklermiş nakliyeci bağımlı. Soğuk ve yağmurlu havada dışarıda kaldık. İnsanlar bütün hariç çıktılar bakıştılar hangi yaptınız dediler. İnsanları üzdük biraz. Bu dahi makul değil falan diyorlar zat kendilerine. Sabah iki üç anüs kahvaltı getirdiler Cenabıhak razı olsun. Karakolda sabahladık. Tabi 1 yaşında yavru var, henüz büyükleri dahi var 4 cömert bunlar. Emlakçıdan periferi dışarıda kaldık. Kış günü dışarıda kaldık. Yetkililerden arkalama bekliyoruz.” Mavera yandan, karı üyelerinin karı aramaya devam ettikleri kaydedildi.

Share: