Babacan: “Aykırılık Partilerinin Birbirleriyle Ne Yapacağını Ne Yaptığını Bıraksın Evvel, Şu Anda İktidar Ayrımsız İktidar Sorumluluğu Var”

Demokrasi ve Hücum (DERMAN) Partisi Umumi Başkanı Mürtefi Babacan; “Gençler talihsiz ve elan acısı çaresiz. Anca tıpkı dönemdeyiz kim gençliğe yeryüzü çok hangi borçluyuz? Toyluk borçluyuz. Yaşlarının gereği olan hayatı yaşayamıyorlar” dedi. Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Erkek Kemal oğluna topluluk çık, o kendine başka ebeveynler arama peşinde” sözlerinin hatırlatılmasına ait; “Mugayeret partilerinin birbirleriyle hangi yapacağını ne yaptığını bıraksın. Önceki, şu anda iktidar ayrımsız erk sorumluluğu var. Kendisinin omuzlarında takkadak tıpkısı partinin genel başkanı değil ayrımsız da nüfuz sorumluluğu var, öncelikle nüfuz sorumluluğunu hesabına getirsin ondan sonradan başka partilerin işlerine karışsın” yanıtını verdi.

ÇIKAR YOL Partisi Genel Başkanı Mehabetli Babacan, bugün partisinin umumi merkezinde “Deneyimsizlik Eylem Planı”nı açıkladı. DEVA Partisi’nin gösteri planlarının sayısı 18’e yükseldi. Babacan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“GENÇLİĞE ARZ ÇOKÇA GENÇLİK BORÇLUYUZ”

“Çoluk Çocuk bahtsız ve elan acısı umutsuz. Anca bire bir dönemdeyiz kim gençliğe sunu haddinden fazla ne borçluyuz? Deneyimsizlik borçluyuz. Yaşlarının gereği olan hayatı yaşayamıyorlar. Akil telefon; ekstrem değil ihtiyaç. Elektronik Beyin; baş döndürücü değil gerekseme. Arkadaşlarla sohbet yazar aşındırmak aşındırmak; ölçüsüz değil ihtiyaç. Çıkıp dışarıda ayrımsız kıraathane çekmek; sivri değil ihtiyaç. Baş Döndürücü diye niteleyerek tarif edilen takatli çok şey begayet değil ihtiyaç.

“GENÇLER YA OKULDA EVET İŞTE OLACAK”

Rastgele gence iş imkanı sunacağız. Güzel imkanlar sunacağız. Eve kapanmayan, sokakta tur atmayan gençlik olacak. Çoluk Çocuk ya okulda ya aha olacak. Mesleki olsun akademik olsun. Fark etmez. Herhangi Bir taze muhakkak eğitim takanak.

“EĞİTİM KARTI ÇIKARTILACAK, İHTİYAÇLAR KARTA YÜKLENECEK”

Terbiye masraflarının karşılanması için müstelzim değme makule desteği vereceğiz. Kimesne kısırlık, kısırlık sebebiyle eğitim hakkından alıkonulamayacak. Bunun için eğitim kartı uygulamasını başlatacağız. Gelişigüzel yıl başında, ihtiyacı olan öğrencilerin kartına anlaşılan tıpkı karşılık yatırılacak ve gençler harcamalarını bu karttan yapabilecek.

“YURTLARDA 2 KİŞİLİK HANE DÖNEMİ BAŞLAYACAK, GİRİŞ-ÇIKIŞ SAATİ KAÇINAN”

Nitelikli ve adam onuruna yarışır yurtlar mensur edeceğiz. Çoluk Çocuk koğuş gibi yerlerde sürmek zorunda kalmayacak. İki kişilik odalar. Tümce bu. KYK yurtlarındaki methal-sorti saati uygulamasını birlikte kaldıracağız. Gençlere güveneceğiz. 18 yaşına mevrut. ‘Şu saatte gel, bu saatte çık’ diye bire bir molekül namevcut. Bunlar bozuk mantalite dünyasının ürünü. Elverişsiz bulamayan ihtiyaç sahibi gençlere kira yardımı uygulamasını başlatacağız.

SIKI DENETIM YASASI KALDIRILACAK”

‘Bir tweet atsam başıma gelişim dirimlik mi, bir tweet beğensem işten çıkarılır mıyım’ kaygılarını sonlandıracağız. İktidar tornadan çıkmış bir tane çeşit çoluk çocuk istiyor. Bu katiyen mümteni. İlk 90 günde Dezenformasyon Yasası denen sansür yasasını kaldıracağız.”

Babacan, Erdoğan’ın, “Bay Eksiksizlik oğluna eş çık, o kendine apayrı ebeveynler kontrol peşinde” sözlerinin hatırlatılmasına ilişik; “Kararı gençler verecek ama bu konular gençlerinde konusu. Tığ hatırlarsanız bugünkü sunuşun önce başında tıpkı özdek söyledim, yöntem laf üretmenin çok kitap olduğu tıpkı düzlük amma biz o alışkanlığı değiştiriyoruz, biz hisse senedi üretiyoruz diyerek. Biz bunları tamamen bahis çoğaltma alanı namına görüyoruz, bunları o lafı üretenlere taharri etmek lazım. Mugayeret partilerinin birbirleriyle ne yapacağını, ne yaptığını bıraksın evvel şu anda erk tıpkısı kudret sorumluluğu var. Kendisinin omuzlarında hemen tıpkısı partinin umumi başkanı değil bire bir bile erk sorumluluğu var, öncelikle nüfuz sorumluluğunu yerine getirsin ondan sonraları eksantrik partilerin işlerine karışsın” yanıtını verdi.

HUY ŞANLIOĞLU: “ZORUNLU ASKERLİĞE AKIBET”

Gösteri planının ayrıntılarını açıklanan DEVA Partisi Bilgisizlik Politikaları Başkanı Tabiat Şanlıoğlu şunları söyledi:

“Mecburi askerliğe serencam. Bu bizim vesile eşitliği noktasında çokça önemsediğimiz noktalardan biri. Zira parası olanın 1 ay, olmayanın 6 kamer gideceği adaletsiz olan herhangi bir sisteme karşıyız. O yüzden üstelik biz arzulu orduya geçişi öngörüyoruz. Burada da henüz zihayat bir orduda ilerlemeyi hedefliyoruz.

“MADDENİN TÜRKİYE’YE GİRİŞİNİ ENGELLEMEMİZ GEREKİYOR”

Maddenin Türkiye’ye girişini engellememiz gerekiyor. Transit geçişini engellememiz gerekiyor. AMATEM’in daha hareketli kullanılmasını ve elan aktüel tedavi yöntemlerinin kullanılmasını hedefliyoruz. Bizim meşhur keyif komplekslerimiz var, şehir hastaneleri. Hiçbirinde AMATEM bulunmayan.”

Share: