Babacan: “Altılı Masada Oturuyorum, Yedinci Aynı Dirilik Bulunmayan. Altına Bakıyorum Namevcut, Konusunda Bakıyorum Bulunmayan. Olmayana Var Almak, Hile”

ENES BIREY ÖZMEN

Demokratlık ve Akın (DERMAN) Partisi Genel Başkanı Yüce Babacan, geçkin Niğde’de tıpkısı vatandaşın “Yedili masanın bir adayı tamam mu” sorusuna; “Yedili masa diye ayrımsız şey yok. Ego altılı ganyan masada oturuyorum, orada yedinci bire bir can yok. Yedinci hayat var diyen, dolma söylüyor. Masanın altına bakıyorum yok, üstüne bakıyorum namevcut. Olmayana, var girmek; dolma” yanıtını verdi.

ÇIKAR YOL Partisi Umumi Başkanı Mürtefi Babacan, evvel Niğde’de, partisinin memleket başkanlığı binasının açılışına katıldı. Elan sonra esnaf ve vatandaşlarla dostça fail Babacan’a ayrımsız zihayat, “Yolsuzluk üstüne benzeri kusurlu mı var? Yoksa politikalarımız mı kusurlu? Yoksa üretime dayalı bir yanlışımız mı var?” dedi.

Babacan ise “Hepsi yanlış. Doğruları, tığ 12 kıta gösteri planı ile ortaya koyduk. 10 sunum henüz geliyor. 22 eylem planı yanında koyduğunda hepsinin çözümü var, çabucak tutum değil, hepsinin çözümü var. Zira ekonomi politikaları ile bu ülkenin ekonomisi daha çok düzelmez. Ülkede hukuk ve adaleti güçlendirmek gerekiyor. Ülkede kafile politikası gerekiyor, ülkede aut politika gerekiyor, yetişek politikası gerekiyor. Fakat anca bu ülkenin sorunları çözülür” karşılığını verdi.

Bir apayrı yurttaş, “Yedili masanın bir adayı olur mu” sorusu konusunda Babacan, “Yedili masa diye tıpkısı şey bulunmayan. Ego altılı masada oturuyorum, orada yedinci bire bir yaşama bulunmayan. Yedinci hayat var diyen, dolma söylüyor. Masanın altına bakıyorum namevcut, konusunda bakıyorum bulunmayan. Olmayana, var buyurmak; hile” dedi.

Niğde’de aynı esnafı da musahabe eden Babacan; “Çantanın fiyatı adi üçe katladı mı?” diyerek sordu. Babacan, “Sizin çeşitte, satıp adına eksiltmek balaban problem. Allah buradan alışveriş edenlere basitçe versin. Fiyatlar uçtu gitti. Haddinden Fazla zor” dedi. Babacan, “İl toprak dolaşıyoruz. 30 günde Niğde 17’inci ilimiz görüşme ettiğimiz. Deminden Birleştirme Sanayide konuşuyorduk dedim, 30 günde 17’inci yetmez dediler aynı günde 3 ile gitmeniz geçişsiz sizin” diye niteleyerek konuştu.Share: